זוגיות במשבר: אל תתמודדו עם זה לבד

זוגיות במשבר זה לא דבר שקל להתמודד עמו, כי הרי הנה: האדם שבחרתם לחיות עמו לאורך כול חייכם – התגלה ככזה שאולי אינו מתאים לכם או שאינו "מיישר קו" עם הציפיות שלכם. במקרים כאלה תמצאו את עצמכם רבים ומתווכחים בלי סוף, כמו גם עסוקים בהתחשבנויות, מאשימים את בני הזוג ב"פשעים" שונים, או פשוט אדישים ולא מרוצים ממה שקורה עם היחסים הזוגיים שלכם. 

אם אתם נמצאים במשבר במערכת היחסים, חשוב לא לעבור את המשבר לבד. כיום, באמצעות טיפול זוגי מקצועי רבים יכולים לשקם את מערכות היחסים, או להבין מהו הצעד הבא שיש לעשות על מנת לשפר את איכות החיים. 

איך תדעו אם הזוגיות שלכם במשבר?

כדי לזהות את הרגע בו מערכת היחסים שלכם צריכה סיוע, תוכלו להיווכח בכמה דפוסים שחוזרים על עצמם בחיי היום יום והם: 

  • הרגשה כי התשוקה והאהבה נגמרה ובכך רצון להכיר בן זוג אחר או לצאת מהקשר הזוגי. 
  • שתיקות מעיקות ושעמום כמו גם שגרה משעממת בינכם ואף שגרה בחדר המיטות. 
  • העדר יחסי מין טובים או ניהול יחסים שאינן מספקים. 
  • חשדות שעולות לאורך הזמן והיעדר אמון בבן או בבת הזוג. 
  • התלבטויות לגבי ההחלטה שלכם ותהיות לגבי ההתאמה בינכם לבין בני הזוג. 

אז מה עושים?

במקריה שאתם חשים כי הקשר הזוגי מיצה את עצמו, או כי אתם לא נמצאים במערכת היחסים הנכונה, חשוב לבחון את הנושא באמצעות מספר מפגשים אצל מטפלת זוגית. באמצעות טיפול בזוגיות באופן מקצועי, תוכלו לגלות דרכים נוספות לבחון את מערכת היחסים ובכך לשפר את הקשר בינכם. 

עם זאת, ישנם מקרים בהם תקבלו ייעוץ שדווקא יכווין אתכם למצוא את הפתרון הראוי למצב בו אתם ובני הזוג נמצאים, ומתוך כך יסייע להבין אם אתם באמת צריכים להיפרד מבני הזוג. בכול מקרה, בחירת מטפל זוגי טוב ומקצועי תסייע לכם להבין כי ביצעתם את כול מה שחשוב לפני פרידה, וכי עשיתם בחירה נכונה. בעוד שישנם מקרים שטיפול זוגי דווקא יטיב עם הקשר ויעורר מחדש את האהבה הישנה.