שק אגרוף – איך לבחור אותו?

חושבים על אימון בעזרת שק אגרוף? כמה חשוב לבחור נכון את השק. וזאת מכיוון שהתאמת השק היא קריטית להצלחת האימון שלכם. ככל שהשק מתאים יותר כך האימונים שלכם יהיו יעילים יותר וגם בטיחותיים יותר. שק אגרוף מאפשר לנו חזק ולחטב את השרירים וכן לפתח את הזריזות שלנו. בואו וקראו איך לבחור את שק האגרוף המתאים שיוכל להביא לכם את התועלת הרצויה.

למגוון רחב של שקי אגרוף, מוצרי כושר וציוד לאומנויות לחימה- בקרו באתר XWEAR:

דף הבית

נתלה או עומד?

לפני הכול יש לבחור בין שק איגרוף נתלה לבין שק אגרוף עומד. לכל אחד מבין שני אלו יש יתרונות וחסרונות. אם כי יש לבחור את הסוג הנכון לפי האימון הרצוי לכם ובהתאם לצרכים האישיים שלכם.

שק תלוי –

מתאים למתחילים וגם למתקדמים, והוא נועד לאימון איגרוף קרדיו. בגין העובדה שהשק תלוי הוא זז הנה והנה במהלך האימון, מה שמשפר את היכולת שלנו לתזמן את הפעולות שלנו ולדייק אותם יותר. חשוב לציין כי שקים תלויים הם לרוב זולים משמעותית משק עומד. אמנם יש לשק זה גם חסרונות. ראשית יש לציין כי השק אינו נייד ואי אפשר להעביר אותו בקלות ממקום למקום. כמו כן יש צורך לבצע קידוח בתקרה כדי לתלות אותו.

שק עומד – 

שק אגרוף זה ניתן לנייד ממקום למקום וגם ההתקנה שלו קלה יותר. אבל השק הזה אינו נחשב לעמיד מאוד ומכות חזקות יהפכו אותו. גם המחיר של השק העומד יקר משמעותית משק תלוי.

קראו גם על שק בולגרי.

המשקל של שק האגרוף

בבחירת שק איגרוף שלכם יש לתת את הדעת למשקל של השק. השק אמור לאתגר אותנו ולגרום לכך שיהיה עלינו להתאמץ כדי להניע אותו. אך מצד שני שק כבד מידי עלול לגרום לנו לפציעות במהלך הניסיונות שלנו. הכלל הבא רלוונטי רק לבחירת שק אגרוף נתלה. הנוסחה שקובעת את משקל השק היא בהתאם למשקל הגוף של המתאמן. השק אמור לשקול כמחצית ממשקל גופו של המתאגרף. אם צריך לעגל מספרים ההמלצה היא לעגל מטה. אבל אם המתאמן מנוסה ומתאמן באומנויות לחימה יומלץ על שק כבד יותר, כמו כן מי שיש לו מכות חזרות יוכל לבחור שק כבד יותר.