תהילים

דוד המלך היה אחד המלכים הגדולים ביותר שקמו לישראל. ממנו יצאה כל שושלת מלכי יהודה והוא מלך על ישראל במשך שנים רבות. דוד המלך נודע באהבתו הגדולה לקב"ה ובאמונתו החזקה כלפיו על אף על הקשיים שליוו אותו במהלך חייו. אמונתו היא זאת אשר עזרה לו בכל מלחמה או סיטואציה אשר עברה עליו בימי מלכותו. את אהבתו הגדולה הוא ביטא בספר מיוחד שכתב לקב"ה- זהו ספר תהילים. ספר תהילים נודע בזכות סגולות רבות וטובות שיש בו ולכן בכל עת בה אתם מרגישים פחד, חרדה או חוסר יציבות מומלץ לקרוא בו.

 

במה עוזר ספר תהילים?

לספר תהילים סגולות רבות. תחילה אנו יודעים כי הקריאה בספר תהילים פותחת שערי שמיים ומאפשרת קרבה גדולה לקב"ה כאשר בעת קרבה זאת אנו יכולים להתפלל על כל דבר לו אנו זקוקים בין אם מדובר בבריאות הגוף והנפש, פרי בטן, זיווג או פרנסה טובה. בנוסף, הקריאה בספר תהילים משולה ללימוד תורה של ממש. פעמים רבות אנו לא מוצאים את הזמן לשבת וללמוד תורה כמו שצריך בין כל טרדות העולם הזה. השקעה של חצי שעה בקריאת ספר תהילים מקבילה ללימוד תורה ממש. לבסוף, ספר תהילים מאפשר כמובן התחזקות והתקרבות אל הקב"ה. הקריאה בספר מאפשרת לנו להתחבר את הקב"ה ולדבוק בו על ידי חיזוק האמונה שלנו וההבנה כי הכול מאיתו יתברך. על ידי קריאת תהילים אנו מאפשרים לעצמנו להניח את הכול בצד ולבחור כרגע רק בקב"ה.

 

קריאת תהילים

אין ספק כי קריאת תהילים מאפשרת למצוא מרגוע לנפש. החיים שלנו אינם פשוטים כלל וכל אדם סוחב איתו את הקשיים והטרדות היום יומיות שלו. כולנו מחפשים את הפתרון במגוון רחב של מקומות ולעיתים ולא מבינים כי הפתרון נמצא ממש מולנו בקריאת ספר תהילים.

 

מעוניינים לקרוא עוד? הכנסו עכשיו לאתר של הרב כמוס עגיב.