מורה פרטי לפיזיקה – לעבור את הבגרות בקלות

אחד המקצועות הכי קשים עבור צעירים וצעירות הוא פיזיקה. על פניו, מי שבוחר ללמוד את המקצוע, אמור להבין בו, לפחות את הבסיס שלו, הוא בוודאי אמור להתחבר אליו. העניין הוא, שמדובר במקצוע שלא פוגשים אותו מדי יום, וזה גם לא מקצוע שמלמדים אותו בבית ספר יסודי מכיתות נמוכות, ולכן הרבה פעמים כשתלמידים נפגשים במקצוע הזה, מאוד קשה להם להבין אותו.

העניין הוא, שמדובר במקצוע שהוא חיוני עבור תחומי לימוד שונים באקדמיה, ולכן תלמידים ותלמידות בוחרים ללמוד אותו, ומן הסתם גם נדרשים לעבור בו מבחן בגרות בשונה משיעורי יוגה. על מנת להקל עליהם ולקבל ציונים טובים, הם לא חייבים להסתפק אך ורק בשיעורים בכיתה. הם יכולים לשכור את שירותיו של מורה פרטי לפיזיקה שילמד אותם ויעזור להם להבין את החומר שנלמד בכיתה.

צריך להדגיש עוד נקודה בהיבט זה, לפני שאנחנו מסבירים כיצד בוחרים מורה פרטי בצורה נכונה. הנקודה היא, אפשר להשתמש בשירותיו של מורה כזה גם אם אנחנו סיימנו ללמוד, כלומר, אם אנחנו עשינו תעודת בגרות וברצוננו לשפר את הציון שלו בפיזיקה או לחילופין, אם אנחנו רוצים לעשות בגרות במקצוע על מנת שנוכל להתקבל לחוגים שונים באקדמיה, בין אם זה חוג פיזיקה עצמו או חוגים אחרים.

כיצד בוחרים מורים פרטיים בהוראה מתקנת ופיזיקה בצורה נכונה?  ראשית, אנחנו צריכים להכיר את הניסיון שלו, עד כמה באמת הוא מכיר את התחום, עד כמה באמת הוא מגיע ממנו ויכול לעזור לנו בשיעורים. שנית, הניסיון המקצועי שלו צריך להיות מגולם גם בכל הנושא של הוראה. זה לא מספיק שהוא יהיה פיזיקאי, הוא צריך גם לדעת כיצד להעביר את החומר, כיצד להסביר אותו, איך להכין אותנו לשיעור ואיך לעזור לנו לשפר את הבגרות שלנו.

נקודה נוספת, כשאנחנו בוחרים מורה פרטי לפיזיקה, מוטב שאנחנו נבחן את השאלה, כיצד השיעורים מתקיימים, באיזו מסגרת, באילו שעות, איפה הם מתקיימים ועוד. כל דבר כזה יכול להשפיע על הבחירה שלנו וכמובן יכול להשפיע, בסופו של דבר, על היכולת שלנו להצליח במבחן.