מתכננים טיול עצמאי לפרו?

מתכננים בימים אלה טיול עצמאי לפרו? אספנו לכם סדרה של טיפים ומידע חשוב, שראויים לתשומת לבכם. 

שימו לב לאיכות המים 

פרו זו ארץ נהדרת לתיירים ומאוד מסבירת פנים, אבל המים שלה – פחות. השתמשו במים מינראליים או במים מורתחים בלבד. אל תשתו מי ברז, על מנת להימנע מאי נעימות שתפגע בבריאותכם או תפגע בהנאה מהטיול. 

זיכרו שחשוב להסתגל לגבהים 

במסגרת טיול עצמאי לפרו תגיעו ליעדים נפלאים, כגון מאצ'ו פיצו ורבים אחרים. אך זיכרו כי ההרים הגבוהים במדינה יפגישו אתכם עם אוויר דליל במיוחד. המלצות של מטיילים מנוסים – הסתגלו לגובה בהדרגה. במידת האפשר, תכננו את נתיב הטיול מאזורים פחות גבוהים, לגבוהים יותר. 

האם מותר ללעוס עליי קוקה 

צמח הקוקה משמש את תושבי פרו מזה שנים רבות. הם טוענים כי מלבד היותו מעורר וממריץ, הוא מסייע לסובלים ממחלת גבהים. אין שום מניעה ללעוס את העלים הללו, אך כדאי לנקוט זהירות. אם מגזימים, ההשפעה פחות נעימה לחלק מהאנשים. אבל לא מומלץ להביא אתכם את העלים חזרה ארצה ולא כדאי להשתמש בהם לעיתים קרובות. 

זהירות מכרטיסי נסיעה מזויפים ברכבות 

תיירים רבים מגיעים ליעדים חשובים ברכבות, למשל למאצו' פיצו. בכל טיול עצמאי לפרו צריך להיזהר מספסרים שמוכרים כרטיסי רכבת מזויפים. אפשר להזמין כרטיסים מראש, ואף לאסוף אותם במשרדים במצויים בשדה התעופה. 

רוצים גם לתכנן טיול פרטי לקוסטה ריקה? לחצו כאן >>>

טיפים על טיפים 

בחלק גדול מהשירותים הציבוריים בפרו, השימוש הוא בתשלום. כאשר מבקרים בכפרים אותנטיים הציפייה היא כי התיירים יקנו פריט כזה או אחר, לתמיכה בכלכלת המקומיים. באתרים שונים מגיעים פרואנים בלבוש מסורתי, לעיתים עם אלפקות או לאמות. תיירים המצלמים אותם או רוצים להצטלם איתם עשויים להתבקש לשלם לאחר מכן טיפ. מטיילים מנוסים שמבקרים את ילידי האמזונס ממליצים להשאיר שם טיפ בדמות כלי כתיבה או מחברות לילדים המקומיים.