שומרי חניה – השומר שלא ישן ולא נרדם

מי שלא התנסה בחוויה של חזרה מטיול מפרך או נסיעה ארוכה, ושעט אל החנייה הפרטית רק כדי לגלות שמישהו זר חנה לו בחנייה, כנראה לא חווה תסכול אמיתי ועצבים מוצדקים מימיו. אין דבר יותר מרגיז מלגלות שמישהו, לעיתים זר לחלוטין תפס את מקום החנייה הפרטית שלך ומצריך אותך בלית ברירה לצאת ולחפש חנייה באזור. במיוחד שמצוקת החנייה בארץ ובעולם במקומות רבים הפכה לקשה יותר ויותר, עולה הצורך בפתרון שיגן על החנייה הפרטית או השמורה מפני חדירה של זרים אליה, הפתרונות הפשוטים ביותר המוצעים הם מעצורי חניה לרכב ושומרי חניה.

 מהם שומרי החניה?

שומרי החנייה כשמם כן הם שומרים על החנייה הפרטית מפני רכבים זרים המעוניינים לחנות אצלנו בחנייה. מדובר בדרך כלל על כעין מחסום המותקן על ידי איש מקצוע, עשוי מחומר קשיח כמו פלדה, שמותקן בקדמת החנייה הפרטית עליה מעוניין הבעלים להגן. כאשר רק לבעלי החנייה יש את האפשרות לפתוח את המחסום. ישנם שומרי חניה חשמליים המאפשרים לבעלי החנייה לפתוח אותם באמצעות שלט מבלי צורך לצאת מהרכב, ויש מחסומי חנייה שמותקן עליהם מנעול והמפתח נמצא אצל בעל החנייה, מה שמצריך אותו כל פעם לצאת כדי לפתוח את שומר החנייה.

מהו טווח המחירים של התקנת שומר חנייה חשמלי?

ישנם שני אפשרויות של התקנת שומרי חניה מבית שרפים אצלכם בחנייה, האפשרות האחת היא הזמנה של בעל מקצוע אשר מביא אתו את שומר החנייה והוא מתקין אותו אצלכם וגובה מחיר גם עבור שומר החנייה וגם עבור ההתקנה, טווח המחירים במקרה כזה יכול לנוע בין 800 ל- 1000 שקלים. האפשרות השנייה היא רכישה של שומר חנייה לבד במחיר שיכול לנוע מכמה מאות שקלים ויכול להגיע עד 2500 שקלים למוצרים יקרים. ועוד 250-350 ₪ עבור התקנה לאיש המקצוע.