מכונות צבע – עולם שלם של צביעה

מכונת צבע היא מכונה שבאמצעותה ניתן לצבוע על פני חומר. החומרים המשמשים בתהליך הצביעה הם בדרך כלל מים, שמן, אקריליק או סוגים אחרים. של צבע.

מכונות צבע משמשות ביישומים רבים ושונים, אך יש להן מרכיב משותף אחד שהוא שהן משמשות לצביעה על חומר. זה הופך אותם למכונות מאוד צדדיות שניתן להשתמש בהן בדרכים רבות כדי להשיג מגוון רחב של אפקטים. דוגמה טובה לחומר צבוע הוא פני השטח של מכונית או סירה, לשם הם רגילים לשנות או לשפר את המראה, אבל גם כדי להפוך אותו לדרך טובה יותר לטפל ברכב או בסירה. ניתן להתאים מכונת צבע ליישומים רבים ושונים, אך ישנן שלוש דרכים עיקריות בהן ניתן להשתמש. צביעה במכונת צבע היא אוטומטית לחלוטין או חצי אוטומטית באופייה. זה אומר שחלקים מסוימים של תהליך הצביעה עם צבע נעשים עם סדרה של תנועות, בעוד השאר נעשה באופן ידני. סוג זה של מכונה משמש בעיקר לצביעה מסוגים שונים של בדים, כגון בדים ועור. מכונות צביעה משמשות לצביעה על דברים הדורשים צביעה או צביעה. ישנם סוגים רבים של מכונות צבע בחוץ, אבל לכולן יש את אותה מטרה בסיסית אז נסתכל בהבדלים העיקריים. 

ישנם שלושה סוגים עיקריים של מכונת צבע וכולם עשויים עם תכונות שונות

הראשון, הסוג הידני מיוצר עם שורה אחת של מחטים שעוברות דרך החומר על מנת להעבירו דרך קטע מסוים שלו. סוג זה יכול לשמש עבור כל סוגי הצבעים, אך משמש לרוב עבור צבעים על בסיס שמן .

לסוג השני של מכונת צבע יש מערכת שתי שורות. זה משמש לצבעים על בסיס מים הנוטים לטפטף בעת מריחתם על חומר העבודה. מכונת צבע מסוג זה ללא חלקים נעים והיא אוטומטית לחלוטין, כך שאינה דורשת תחזוקה כלל. במקרה זה, המפעיל שולט בכיוון שבו החומרים נדחפים דרך המכונה. זה ידוע בשם Auto-Feed וזה מושג על ידי שימוש במערכת סריקה שבה המפעיל צופה היכן כל צבע של צבע עובר דרך המכונה. זה גם אינו דורש תחזוקה מכיוון שהוא אינו זקוק לדלק, כך שניתן להשתמש בו במשך תקופה ארוכה במידת הצורך.

הסוג השלישי של מכונת הצבע הוא הידנית שעדיין יש לה א מערכת שני קווים, אך יש לה את היכולת לשלוט במהירות התהליך. מכונה זו יכולה לשמש לצבעים על בסיס מים בעלי מרקם עבה יותר וקשה יותר לנוזלים דקים יותר לזרום דרכם. לדוגמה, הוא משמש לחומרי צבע המכילים חומרי סיכה משלהם, כך שהם אינם זקוקים לאבקת צבע הנקראת קלסר או ממסים. 

> אנשים חיפשו גם ציוד למשרד