תנור אפיה

אחד מהמכשירים החשמליים הנפוצים בשימוש במטבחים, הוא תנור האפייה שיש בכל בית. באמצעות התנור כל אחד יכול להכין אוכל ולאפות מטעמים מסוגים שונים, החל ממנות מורכבות של בשר ודגים, ועד מנות צמחוניות הכוללות מגוון צבעוני ועשיר של ירקות מסוגים שונים. תנור האפייה משמש אותנו לאפייה של מגוון מנות כולל קינוחים, כך שניתן לומר כי בעזרת מכשיר חשמלי אחד בלבד – ניתן להכין ארוחה שלמה של מנה ראשונה, עיקרית וכמובן איך אפשר בלי קינוח מתוק.

סוגי תנורי אפייה

ניתן למצוא מגוון רחב של תנורי אפייה מדגמים ועיצובים שונים, אך סוגי התנורים מתחלקים לשתי קטגוריות עיקריות:

  • תנור אפייה בילד אין – אלו תנורי האפייה הפופולריים ביותר בבתים ומשפחות רבות, מכיוון שזהו תנור אפייה שלא תופס מקום רב בחלל של המטבח. תנור בילד אין כשמו כן הוא, תנור מובנה בתוך נישה ייעודית. כמעט בכל מטבח סטנדרטי קיימת נישה המותאמת להצבת תנור אפייה, כך שהתנור אינו בולט לעין במטבח ומשתלב באופן אחיד עם מראה המטבח.
  • תנור אפייה משולב – סוג נוסף של תנור אפייה הינו התנור המשולב. מדובר על תנור אפייה גדול יחסית לתנור בנוי, מכיוון שהוא מורכב משתי חלקים שונים. החלק העליון הינו החלק של הכיריים המופעלות על גז, ואילו החלק התחתון הינו החלק של תנור האפייה. תנורים אלו מומלצים לשימוש בבתים ומטבחים קטנים יחסית, או אפילו בדירות שכורות שאינן משמשות למגורים קבועים.

מהו תנור אפייה אינטגרלי?

תנור אפייה אינטגרלי מתייחס אל תנור אפייה בנוי. תנורים כאלו מוצבים בחלק מארונות המטבח, ולמעשה אינם בולטים למראית עין ואינם פוגמים בעיצוב המטבח אלא מוסיפים לו עניין ויופי הודות לעיצובים מרהיבים וחדשניים.

הודות לתנורים אינטגרליים ניתן להתאימם למטבחים חדשים שרק נבנו, או מטבחים קיימים שעברו שיפוץ ושדרוג של החלל. התאמת התנור תעשה תוך התחשבות בגודל ומידות הנישה בה יוצב התנור, כדי שלא יבלוט ממקומו וישתלב יחד עם כל האלמנטים במטבח. בחברת סונאר ניתן למצוא מבחר תנורי אפייה אינטגרליים ומעוצבים המותאמים באופן מושלם ע"פ סגנונות עיצוב משתנים כמו עיצוב מודרני, כפרי, אורבני ועוד.