מה כדאי לרכוש ואיך להחליט? סוללה מקורית למחשב נייד או סוללה חליפית יתרונות וחסרונות

בשביל שהמחשב הנייד שלנו יעבוד, אנחנו צריכים להתקין בו סוללה אשר תשרת אותנו בכל עת שאנחנו עובדים עם המחשב, בזמן שהוא לא מחובר למחשב. על מנת שהוא יעבוד כל הזמן, עלינו לחבר אותו מעת לעת לחשמל, אז יש לנו אפשרות להטעין את הסוללה, ובצורה כזו היא תעבוד באופן קבוע, ללא הפסקה. 

בעיקרון, כשאנחנו רוכשים את המחשב, אז אנחנו מקבלים איתו סוללה מקורית למחשב נייד. אך עם הזמן, ייתכן מאוד שנידרש לקנות סוללה נוספת, בין אם זה בשביל שזו תוכל לשרת אותנו אם הסוללה המקורית אבדה או במקרה בו הסוללה שקיבלנו איננה תקינה עוד. סביר להניח שעם הזמן, האיכות שלה יפחת ולכן נידרש להשתמש בסוללה חדשה. 

אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של סוללות, הן מקוריות, כלומר סוללות של החברה שייצרה את המחשב, והן סוללות חלופיות, כאלה שיכולות להתאים לסוגים שונים של מחשבים. עולה שאלה מה עדיף לנו לקנות. 

איזו סוללה אנחנו צריכים לקנות?

היתרון ברכישת סוללה מקורית כמו סוללה למחשב נייד dell, היא עצם ההתאמה שלה למחשב שלנו. בכך שאנחנו רוכשים סוללה מקורית, אנחנו יכולים להיות בטוחים שהיא תעבוד כל הזמן, ללא שום בעיה. שכן היא יוצרה במיוחד עבור המחשב שלנו. 

החיסרון ברכישת סוללה מקורית, זה המחיר. בדרך כלל סוללה כזו יקרה יותר מסוללות אחרות. כמו כן, לא בכל מקום אנחנו נמצא סוללה מקורית, סביר להניח שלא בכל חנות נוכל לקנות אותה. 

היתרון ברכישת סוללה חלופית זה המחיר. מדובר בסוללה זולה יחסית. כמו כן, יש לה יתרון בכך שהיא יכולה לשרת אותנו לשימוש במחשבים שונים ולא במחשב ספציפי. החיסרון הוא, מעצם העובדה שלא מדובר בסוללה מקורית, אז סביר להניח שהיא תהיה פחות מותאמת עבור המחשב שלנו.