מה זה יועץ פנסיוני אובייקטיבי? ממה כדאי להיזהר?

אם החלטתם לדאוג לשנים הבאות שלכם באופן רציני, להבין איך אתם הולכים להתנהל כלכלית ביום יום, לאן ילך הכסף שלכם ואיך, זה מעולה.

אבל בדרך לשם אתם כנראה תצטרכו יועץ פנסיוני אובייקטיבי. מה זה אומר? האם יש יועץ פנסיוני לא אובייקטיב? אז התשובה היא כן. כדי להבין יותר על מה מדובר כדאי לבצע סקר קטן, לראות מי נגד מי, מה ההצעות האפשריות ואלו מבין כולם היא המתאימה לכם ביותר.

אז מיהו יועץ פנסיוני אובייקטיבי? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

יועץ פנסיוני אובייקטיבי:

יועץ פנסיוני הוא האדם שאחראי לעזור לכם לנווט בין ההחלטות הפיננסיות שלכם בחכמה, כדי שלא תעשו טעויות מחוסר ידע שיעלו לכם ביוקר בהמשך.

מטבע הדברים, אנשים רגילים לא מבינים גדולים בפיננסים. התחום הזה נראה כמו משהו רחוק ומנותק, ששייך איך שהוא רק לאנשים שאוהבים הררי מספרים וחישובים.

כשתגיעו אל יועץ פנסיוני כמו איילה אבני תגלו שהתחום הזה פרקטי מאוד. השאלות שישלטו בשיחה הן מה התקציב החודשי הנוכחי שלכם, איך אתם רואים את זה בהמשך.

אחרי שהיועץ מקבל תמונת מצב ריאלית הוא יודע להרכיב לכם תוכנית איך לחלק את הכסף, איך להתייחס להוצאות חריגות כמו למשל רכישת רכב ועוד.

כשאתם נגשים לבחור את היועץ חשוב לבחון כמה נקודות. בתור התחלה וודאו שהוא מחזיק ברישיון חוקי ותקף ליעוץ פנסיוני מטעם המדינה. זהו רישיון שניתן רק למי שלמד את התחום בצורה מקצועית. בנוסף, עליכם לבדוק שהיועץ עובד מטעם עצמו בלבד, מה שנקרא, יועץ אובייקטיבי.

זה אומר שהוא לא עובד עבור חברות ביטוח כל שהן, הוא לא מוכר מוצרים של חברות, אלא הוא מתפרנס אך ורק מהיועץ ומה שעומד מולו זה רק אתם בלבד.