עיצוב מטבח מודרני

עד לפני כמה שנים ניתן היה לומר כי החלל המרכזי בכל בית הוא הסלון. התפקיד של חלל זה הוא מקום מפגש עבור בני הבית למנוחה והעברת רגעי פנאי יחד כמשפחה. נוסף לכך הוא משמש גם כחדר אירוח כשאורחים מגיעים התארח בבית, וכולם מתכנסים יחד בסלון לזמן איכות. 

המצב היום שונה לחלוטין, כיוון שבבתים רבים ניתן לראות כיצד המטבח תפס את הנישה המרכזית של הבית, והוא החלל הבולט ביותר הניצב בגאווה כבר בכניסה אל הבית. המקום המרכזי שהמטבח תפס בבית השתנה לחלוטין במרוצת השנים, וקשה אפילו לחשוב על כך שבעבר הרחוק מקומו של המטבח היה בתוך חדר חצי סגור רחוק מלב הבית וההוויה שמתרחשת בו.

משום שהמטבח הפך להיות החלל המרכזי והמשמעותי ביותר עבור דיירי הבית, משפחות רבות מעוניינות לעצב את המטבח בסגנון מודרני ובהתאם לטרנדים החמים ביותר בתחום עיצוב המטבחים, התרשמו בקישור.

מאפיינים של עיצוב מטבח מודרני

המטבח המודרני משלב מראה מעוצב בקו נקי, יחד עם פונקציונליות גבוהה והוספת מגוון אלמנטים מתקדמים לנוחות עבודה במטבח. הצבעים השולטים במטבחים המודרניים הם נועזים וחזקים, ונשענים בעיקר על סגנון עיצוב מונוכרומטי. 

בשונה מעיצוב כפרי המבליט את תכונת ונוכחות המטבח עם חומרי גלם טבעיים, מדפים פתוחים או ארונות אחסון מעוצבים מזכוכית מיוחדת – העיצוב של מטבח מודרני הוא בעיקרו עיצוב בקו אחיד, עם כמה שפחות אלמנטים נראים לעין.

לכן כדי שמכשירי החשמל של המטבח לא יפגעו בנראות עיצוב המטבח המודרני, מותאמים להם נישות ייעודיות בהתאם לעיצוב הכולל של המטבח כך שלא ניתן לראות אותם ממבט ראשון, והם נועדו לנראות ושימוש רק בזמן שדיירי הבית משתמשים בהם.

טרנדים בעולם המטבחים

בתחום העיצוב יש טרנדים מתחלפים ללא הרף, וכך גם בעולם עיצוב המטבחים. אם בעבר סגנון העיצוב של המטבח המודרני היה בעיקרו עיצוב בקו צבע אחיד, ללא משחק עם צבעים וחומרי גלם – כיום ניתן לראות איך שילובים שונים הפכו להיות מעניינים ובולטים יותר בעיצוב המודרני. 

הטרנד הבולט ביותר כיום בעולם המטבחים המודרניים / מטבחים מעוצבים, הוא הוספה של משטחים או אלמנטים עשויים עץ טבעי לחלל המטבח, כך שקו העיצוב הנקי מקבל פן טבעי ומעט פראי. עד לא מזמן היה ניתן לראות משטחי עץ טבעי בעיקר במטבחים המעוצבים בסגנון כפרי, אך במשך הזמן המטבחים המודרניים יאמצו גם הם את הייחוד של מראה העץ שמככב במרכז המטבח. 

האי במטבח הפך להיות מבוקש יותר ויותר בקרב בתים רבים, כיוון שמדובר על אלמנט המאפשר שטח עבודה נוסף במטבח, וגם אלמנט עיצובי המוסיף נופך ייחודי לכל החלל המעוצב בקפידה. במטבחים המודרניים האי מעוצב לרוב ממשטח שיש איכותי, ועל פי טרנדים של השנה האחרונה ניתן לראות גם איים שמשולבים בהם עיצובים מעץ כמו אי גדול בעל משטח שיש בחלקו האחד, ובחלקו האחר ישנו משטח העשוי עץ טבעי המשמש גם ליופי וגם כמשטח עבודה בזמן הבישול במטבח.

עיצוב מטבח בהתאמה אישית

עיצוב מטבח הינו דבר אינדיבידואלי לכל בית ומשפחה בהתאם לבחירתם, כך שאלו שבוחרים בעיצוב מטבח מודרני יעדיפו ליהנות ממטבח בעיצוב אחיד ונקי המשלב חידושים וטכנולוגיות מתקדמות ויעילות במטבח. בכל עיצוב מטבח בקונספט כזה או אחר, חשוב לבחור חברת מטבחים המציעה עיצוב מטבח בהתאמה אישית. 

בדרך הזו כל אחד יכול להגשים את חלומו, ולעצב את מטבח המושלם שיתאים לביתו ולאווירה השוררת בו.