השיטות לאיטום קירות חיצוניים

איטום קירות חיצוניים נצרכת על מנת להגן על המבנה מפני פגעים אפשריים. הקירות החיצוניים של הבניין הם החלק החשוב ביותר בבניין. הם חיוניים מבחינת בטיחות וביטחון. אותו דבר לגבי מכוניות, מטוסים וסירות. הם אמורים להיות מבודדים היטב מפני פגעי מזג האוויר אבל אם הם לא מבודדים מספיק, זה משפיע על הביצועים והשימושיות שלהם כמו גם על עמידותם בפני נזקים. כך גם מבנים רבים נזקקים לאיטום קירות חיצוניים להגנה.

צרו קשר עם המומחים של בסיס פתרונות גובה>>>

איך מבצעים איטום קירות חיצוניים?

 ישנן דרכים רבות ושונות לעשות זאת, אך ישנן גם כמה טעויות נפוצות שניתן להימנע מהן. כאן ניתן הסבר קצר על הדרך הידנית לאיטום קירות.

איטום קיר ידני – השיטה המקובלת. לרוב מדובר בחומר איטום שהוא לא רעיל. הוא משמש לאיטום סדקים, חורים וחריצים בקירות. המאפיינים שלו מאפשרים שימוש מספר פעמים לאורך זמן ללא בעיות. לסוג זה של איטום קירות יש שיעור מריחה גבוה במיוחד ולכן הוא בעל מגוון רחב של יישומים. 

היתרון העיקרי של איטום קירות ידני הוא שזהו פתרון קבוע למדי ובכך יכול לשמש חלופה לשיטות הפחות נוחות כמו מילוי חורים בקירות. החיסרון הוא שעבודת איטום ידנית דורשת עבודה רבה יותר, כאשר ליישום נדרשת עבודה ידנית שלוקחת זמן ומאמץ. שיטה זו יכולה להיעשות גם בגובה רב באמצעות טיפוס סנפלינג.

קיימים סוגים רבים של חומרי איטום המשמשים לאיטום קירות חיצוניים כמו, צבעי אקריליק, צבעי לטקס נוזליים, צבעים על בסיס מים וחומרים על בסיס זפת. ייעוץ איתנו יוכל לעזור לך לקבוע איזה סוג מתאים ביותר לצרכי הבית או המשרד שלכם. 

יש לאטום מבנים כדי לשמור על בטיחות הדיירים. איטום קירות חיצוני מיושם על החלק החיצוני של המבנה ולאחר מכן מכוסה בשכבת הגנה. השכבה החיצונית של המבנה אטומה עם איטום זה, בעוד החלק הפנימי נשאר פתוח לאוורור וזרימת אוויר.

האם איטום קירות חיצוניים צריך להיות איכותי?

הוכח שהשימוש בחומרי איטום איכותיים, מפחיתים את פליטת הפחמן בעוד 30%. בנוסף, איטום איכותי יכול להפחית את צמיחת העובש ולסייע במניעת נזקי מים וכן לספק מחסום נוסף מפני שריפה.

מחקר שנערך לאחרונה על ידי חוקרים מ-MIT מצא שבבניינים אטומים היטב, יש רמות נמוכות יותר של עופרת מאלה שאינם אטומים. המשמעות היא שהבניינים האטומים באיטום איכותי יהיו בטוחים יותר.

בעולם המודרני, קשה יותר ויותר לחיות ללא מיזוג אוויר. בבניין משרדים אנשים מבלים זמן רב במשרדים שלהם. אם המבנה לא אטום כמו שצריך מיזוג אויר לא יפתור את הבעיה. לכן גובר הביקוש לאטום מבנים לחיסכון באנרגיה וכסף.

לקבלת הצעת מחיר לאיטום קירות חיצוניים יעיל וממוקד, פנו לחברת Basis המובילה בביצוע עבודות בגובה ו בעובודות איטום קירות חיצוניים.