כמה עולה ריצוף שיש יוקרתי בבית?

שיש, שפעם שימש בעיקר לייצור משטחי עבודה למטבחים, משמש כיום גם לייצור וסיתות ריצוף יוקרתי. אך לא כל הסוגים זהים ויש הבדלים בלתי מבוטלים, שמשפיעים גם על המחירים.

אז כמה באמת עולה ריצוף שיש יוקרתי בבית – הדגשים שאסור לפספס.

כמה זה עולה: הקשר לגודל האריחים

יש כיום טכניקות שמאפשרות להניח ריצוף שיש לבן יוקרתי באופן שנראה שכל הרצפה סותתה ונחצבה מגוש אחד. אפשר להשיג זאת על ידי הדבקת אריחים וליטוש אפקטיבי, שמבוצעים לאחר הנחת הריצוף במקומו. אולם כאשר מעדיפים ריצוף יוקרתי שמבוסס על אריחים נפרדים, העלות נגזרת מגודל המרצפות הבודדות. לרוב, ככל שכל יחידה (כל מרצפת) גדולה יותר, כך הריצוף כולו יקר יותר. מוסכם כמעט על כולם שמרצפות גדולות משיש הן היוקרתיות ביותר. עם זאת, ניתן להשיג אריחים קטנים יותר מהסטנדרט וגם הם נחשבים ליקרים יותר מהרגיל.

האם צבע השיש משפיע על העלות

שיש הוא למעשה מחצב, אבן נוקשה מאוד שנחצבת ממעמקי האדמה. לא כל סוגי השיש מופקים באותה האיכות ולמעשה, אפילו הצבע משפיע במידה מובהקת על העלות. ריצוף שיש יוקרתי עשוי לכלול מחצבים מיוחדים כמו אוניקס או אבנים שקופות אחרות. סוגים אחרים ניכרים ב"גידים", כלומר עיצוב דמוי סיבים ששזורים בתוך השיש.

לרוב, שיש טהור ונקי, ללא גידים, נחשב לנדיר ויקר יותר, אך כמובן זהו גם עניין של טעם. יש אנשים שאוהבים יותר את המראה שנתפס כטבעי, של צבעים שונים השזורים בתוך המחצב הטבעי הקשיח והיוקרתי. נסכם ונאמר שריצוף שיש ניתן להזמין במגוון רחב של צבעים, עוביים, מידות. כדאי להתרשם ממגוון אפשרויות בחברת אולמדע. מוזמים לפנות לקבלת הצעת מחיר וייעוץ מקיף לגבי אפשרויות שיתאימו לפרויקט ולתקציב שלכם.