טעויות נפוצות בחיפוש עורך דין

למצוא עורך דין טוב זה לא דבר פשוט אולם זה מתחיל בזה שאתם לא רוצים לחזור על טעויות נפוצות שאחרים עושים. לעתים רבות הצורך בעורך דין מגיע בזמן לחץ או בנקודת מפנה חשובה בחיינו. לעתים זה עשוי להגיע כאשר חיינו או אורח החיים שלנו כפי שאנו מכירים מוטל על הכף ולעתים הרבה מעבר לכך.

על כן בחירת עורך דין היא לא משהו שאתם רוצים להקל בו ראש כיוון שזכייה בתיק איננה קשורה למי צודק או לא וגם לא למזל – אלא לכמה טוב עורך הדין שלכם. הינה כמה מהטעויות הנפוצות שאנשים עושים בחיפוש אחר עורך דין וכמה חשוב להימנע מהן.

#1 – לא לבחור עורך דין בלחץ

כפי שאמרנו קודם לכן. מרבית הפעמים שתצטרכו עורך דין אתם תהיו בלחץ כלשהו. אל תתנו ללחץ להשפיע על בחירת עורך הדין הראשון שאתם נחשפים למס' הטלפון שלו. קראו היטב על עורך הדין, בדקו המלצות, בדקו פסקי דין בגוגל ועוד.

#2 – לא לעבוד עם עורך דין בתחום ההתמחות הנדרש

אם אתם לוקחים חלק בתביעת נזיקין בעבודה למשל הרי שלא יעזור לכם עורך דין המתמחה בדיני מקרקעין. אתם רוצים לעבוד עם עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום ההתמחות הרלוונטי עבורכם וכך למעשה לאפשר לאיש מקצוע מנוסה לטפל בכם בצורה האידיאלית שאפשר.

#3 – לא לסכם מראש ובכתב את שכר הטרחה

ברגע שאתם משאירים פתוח את נושא שכר הטרחה של עורך הדין הרי שזה יכול להתפוצץ לכם בפנים לאחר סגירת התיק. בין אם זכיתם במשפט או לא ייתכן ותקבלו מעורך הדין שלכם חשבונית לתשלום שלא תבינו מאיפה זה בא לכם. המחיר עשוי להשתנות בין משרד עורכי דין אחד לאחר ולכן לפני שאתם רצים לשכור את עורך הדין הטוב והיקר ביותר בתחום בדקו תחילה את המחיר.