5 טיפים חשובים – לימודים לקראת IELTS

אין ספק כי מבחן IELTS נחשב לאחד המבחנים המלחיצים ביותר, במיוחד כאשר מדובר על חלק הדיבור שכלול במבחן. רוב האנשים מתחילים לסבול מכאב בטן, רק מהמחשבה שהם יאלצו לדבר באנגלית שוטפת כחלק מהבחינה שלהם. מדובר ללא ספק בסיטואציה מלחיצה במיוחד, לכן חשוב להתכונן לכך מראש, לנשום עמוק ולנסות לדבר בצורה שוטפת, מבלי להיתקע על מילים מסוימות. כדאי לזכור כי רוב הסיכויים שתעשו לפחות טעות אחת או שתיים (כנראה יותר) במהלך הבחינה, לכן כדאי לקבל זאת בהבנה ולהמשיך הלאה, מבלי להתעקש לתקן את עצמכם או להיתקע על הגייה נכונה של מילה שלא הצלחתם לבטא. 

5 טיפים חשובים לקראת מבחן IELTS

קודם כל, הטיפ החשוב ביותר הוא ללמוד בצורה מסודרת ומאורגנת, על מנת לקבל את כל הידע והמידע הנחוץ לכם כדי לצלוח את הבחינה בהצלחה. מומלץ להיעזר בקורס מאורגן או אפילו במורה פרטי, על מנת לשפר את יכולת הדיבור שלכם. למעשה, רוב האנשים מכירים כבר את המילים, אך חסרה להם הפרקטיקה של הדיבור בפני קהל. לכן מומלץ להתחיל לדבר עם אנשים בשפה האנגלית, כדי לפתח את הכישורים האלו. אחד הטיפים החשובים ביותר עבור הנבחנים, הוא לא לנסות לשנן מראש תשובות עבור השאלות של הבוחנים. עדיף לחשוב פחות או יותר על הכיוון של התשובה שלכם, אך לא לנסות לשנן טקסט מוכן מראש, היות והדבר יגרום לכם לאיבוד של נקודות ואף להעלאה ברמת הקושי של השאלות השונות. נקודה חשובה נוספת, היא להימנע מלחשוב על מה חושב הבוחן שלכם, כיצד הוא מגיב לדברים שלכם וכדומה, קראו בהרחבה בלינק. הדבר רק יעלה את רמת הלחץ שלכם וחבל. כמו כן, מומלץ לא לנסות לדחוף בכוח מילים גבוהות, היות והדבר הופך למאולץ ולא טבעי. באופן כללי, כדאי לנסות לא לדאוג יותר מידי, לא להתעסק עם המבטא שלכם ובטח שלא להיתקע על מילים מסוימות. 

לסיכום, ניתן למצוא לא מעט טיפים חשובים שיכולים לסייע לכם לעבור את מבחן ה- IELTS. אך חשוב מכל, הוא ללמוד לקראת המבחן בצורה מסודרת, עם עדיפות לקורס אונליין שיוכל לספק לכם את כל הידע שדרוש לכם להצלחה.