איך לדבר נכון עם ההורה על בית אבות?

הורים רבים שרגילים לגור בבית שלהם, מתקשים לעזוב אותו בגיל מבוגר. חשוב להבין, אנשים מבוגרים מאוד אוהבים את הפינה שלהם, את השקט שלהם ולכן, מעבר דירה לבית אבות או למקום אחר, אפילו אם הוא ישפר את רמת ואיכות החיים שלהם נתפס בעיניהם כפגיעה ויציאה מאזור הנוחות והם לא רוצים את זה.

כמובן שיש אופציות יותר נחמדות כמו דיור מוגן שלזה הרבה אנשים כן יסכימו אולם כשמדובר על בית אבות, זקנים רבים לא ששים, מבחינתם זהו סוג של הכרזה על סיום הקדנציה שלהם ואף אחד לא רוצה לעמוד במקום הזה. 

אולם, לפעמים, הטיפול בקשיש הופך למשא כבד על בני המשפחה ברמה שקשה ממש להתנהל. מצד שלישי, בסופו של דבר הוא אב וסב וצריך לכבד אותו ולכן, צריך לדעת כיצד לדבר אתו בצורה נכונה על מעבר לבית אבות. 

אז איך לדבר נכון עם ההורה על בית אבות? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

 

איך להעביר את הקשיש לבית האבות?

להעביר אב או סב לבית אבות זה קשה לא רק לו אלא גם לכם. בסופו של דבר אתם מכבדים ומעריכים אותו ואתם לא רוצים לגרום לו צער, מצד שני, לפעמים זה מתבקש והכרחי אפילו כשמירה על בריאותו. 

בבתי אבות טובים יש רופאים שיכולים לטפל בו כמו שצריך. הוא לא חשוף לסכנות כמו להישאר לבד בבית ולהיות במצב שאם הוא זקוק לעזרה אף אחד לא יכול לעזור לו בגלל שאתם נמצאים בעבודה. 

אז כדי לעשות את זה בצורה נכונה, פשוט צריך להכניס את הרעיון כמה חודשים מראש שבית אבות זה עדיף. לדבר על זה כעל אפשרות ושאם זה לא יצליח תמיד אפשרי לחזור לבית וכדומה. 

מחפשים שירותי סיעוד פרטיים? צרו קשר עם בית גיל פז