איך לנקד מילים בעברית?

המאמר באדיבות טקסט רץ הוצאה לאור

השפה העברית היא שפה מיוחדת מעבר לכך שהשפה מכילה אותיות ומילים היא גם מכילה סימני ניקוד. התפקיד של סימני הניקוד הללו היא לעזור בקריאת המילים בצורה נכונה

. ילדים קטנים שעדיין אינם יודעים לקרוא בצורה שוטפת. נעזרים בניקוד על מנת להכיר  את צליל המילים, לאחר שהם קוראים היטב הם גם יכולים לקרוא ספרים ללא ניקוד.

 יחד עם זאת ישנם ספרים שתמיד ינוקדו חוץ מספרי ילדים גם ספרי שירה וספרי קודש ינוקדו. אחת השאלות שנשאלות היא איך לנקד מילים בעברית? 

איך מנקדים מילים בעברית? 

ישנן מספר שיטות וכל אחד יבחר את השיטה המתאימה לו: 

נקדן אוטומטי: 

בעזרת נקדן אוטומטי ניתן לנקד טקסטים בצורה טובה אך יש לשים לב כי לעיתים ישנן טעויות בניקוד. יש לתקן את טעיות הניקוד הללו על ידי הנקדן אוטומטי.

 יש גם אפשרות בנקדן האוטומטי לנקד גם באופן ידני מילים מסוימות. קיימים מגוון רחב של נקדנים כאלו חלקם בתשלום והאחרים בחינם. 

סרגל ניקוד ידני

ניתן לחפש ולהוריד סרגל ניקוד ידני בעזרת הסרגל ניתן לנקד היטב מילים שונות. יש לשים לב להוראות לאחר התקנה על מנת שהסרגל יהיה פעיל. 

לנקד ידנית:

ניתן לנקד ידני על ידי לחיצה על האות הרצויה ועל ללחוץ על SHIFT  ועל המקש CAPS LOCK  ובמקביל על המספר הרצוי לכל מספר יש את הניקוד שהוא מייצג. 

לפנות למנקדת או מנקד: 

אם אתם מעוניינים בניקוד על פי כללי השפה העברית יש לפנות אל מנקדת שלמדה את התחום הזה והיא תוכל לנקד כל ספר בקלות רבה. חשוב לדעת שבכל השיטות  רמת הדיוק אינה מאה אחוז. 

רק בשיטה הזו הניקוד ברמה הגבוהה ביותר ובספרים לניקוד תקין יש משמעות כדאי לבחור באופציה זו. 

אולי יעניין אותך גם הגהה לספרים