איך ניתן לשמור על השטיחים בבית?

השטיחים מהווים חלק בלתי נפרד מרכושכם ושמירה עליהם הינה הכרחית כדי למנוע התפוררות וגם סכנה בריאותית לדיירי הבית ולמבקרים בו. שטיחים סופחים אבק ולכלוך, ואם לא תקפידו – כתמים יופיעו עליהם כתוצאה ממגע עם נוזל או לכלוך, ויהיו קשים לניקוי. לכן הקפדה על מספר כללים תסייע לכם למנוע הצטברות אבק, אשר מקשה על הנשימה וגורם גם לריחות רעים, או שיירי לכלוך ושיער. הכלל הפשוט ביותר הוא ניקוי בעזרת שואב אבק אחת לשבוע.

מסירת שטיחים למקצוענים

גם אם נזהרתם והקפדתם על ניקוי עצמי של השטיחים מדי פעם, במהלך הזמן מתרחשים אירועים שיוצאים מכלל שליטה. לחות ורטיבות משפיעות לרעה על מצב השטיח או שנוזל או צבע נשפכים עליו בטעות ויוצרים כתמים. השטיחים עשויים להיות מקיר לקיר או שטיחים אמנותיים, ואלה ידרשו טיפול מיוחד. לפני שהגעתם להזמנת חברה אמינה לניקוי השטיח, תוכלו מלבד שאיבת האבק להסיר כתמים באמצעות שימוש בסודה וחומץ לשתייה, שנחשבים יעילים אם הכתמים קלים יחסית להסרה, אם נדרשות מכונות לניקוי – תהיו חייבים לפנות לחברה המתמחה בכך. כמו כן, כדאי להיזהר מהנחת חפצים כבדים על השטיח, מחשש שישאירו סימנים, או שהצבע עלול לרדת מהם וליצור כתם. טווח הפעולות של הדיירים מצומצם יחסית ולכן יש חשיבות רבה למסירת שטיחים לניקוי או להזמנת שירותי ניקוי  שטיחים מקיר לקיר או שטיחים אחרים שאינכם מעוניינים למסור.

מסירת שטיחים לניקוי

חשוב לבחור חברה אמינה לצורך ביצוע הניקוי כמו 5 כוכבים, כזו עם ניסיון של שנים רבות והמלצות, כדי שהתוצאה הסופית תהיה טובה ככל האפשר ואורך חיי השטיח יעלה. ניקוי רשלני יוביל לצורך בהחלפת שטיח ופרידה מפריט שאהבתם וכמובן להוצאה כספית גדולה.