איך להעסיק תינוק בן שנה וחצי?

ההתמודדות היום יומית עם תינוק בן שנה וחצי אינה תמיד פשוטה ואנו כהורים מחפשים אחר מספר דרכים ייחודיות על מנת להעסיק אותו ולהעביר את זמנו בנעימים. מכיוון שמדובר בגיל צעיר מאוד הדבר אינו ברור לנו ואנו מוצאים את עצמנו עומדים חסרי אונים מול מציאת הדרך האולטימטיבית שתעסיק את התינוק שלנו. כיום ישנם מספר משחקים איכותיים המספקים גם הנאה מרובה עבור התינוק ואפילו הוריו והן אפשרות תעסוקה שתעזור לו גם להתפתח במקביל.

 

משחקים לתינוקות

אם בעבר מספר המשחקים עבור תינוקות היה נמוך מאוד כיום ניתן לראות שינשו מגוון רחב מאוד של תעתועים עבור תינוקות בכל הגילאים החל מגיל ינקות. כאשר הילד שלנו מגיע לגיל שנה וחצי חשוב מאוד שנשים לב לשלב ההתפתחותי בו הוא נמצא. כמובן שכל ילד מתפתח בצורה שונה אך ישנו טווח מסוים התואם את התפתחותם של מרבית הילדים.

בגיל שנה וחצי מרבית התינוקות עושים את צעדיהם הראשונים או שכבר החלו ללכת ולכן מומלץ לרכוש צעצועים שיעודדו את ההליכה או יבססו אותה בצורה איתנה יותר. בנוסף, מומלץ להתחיל לרכוש צעצועים אשר מעודדים את רכישתה של השפה. בשלב זה מרבית התינוקות אומרים מילים ראשונות, מתחילים לדבר ומבססים שפה. צעצועים רבים מאפשרים לרכוש אוצר מילים רחב יותר ולהתאים בין מילה לתמונה.

 

בחירת צעצועים לילדים

מכיוון שמגוון הצעצועים הינו רב חשוב מאוד לעשות בירור מקדים לגבי הצעצועים הנכונים עבור הילדים שלכם שיוכלו לספק להם תעסוקה והנאה כאחד למשל כמו בובה תינוקת. עבור תינוקות רבים בגיל זה חשוב לבחור משחקים אשר יניעו אותם לפעולה ובכך יאפשרו להם להעביר את זמנם בנעימים. בחירת משחק נכונה תיתן גם לכם ההורים מעט שקט נפשי בזמן שהתינוק הקטן שלכם משחק בעוד צעצוע חדש.