איך עוברים את ימי הקורונה מבלי לאבד את השפיות

להיות סגורים בבית זה דבר אחד, אבל להיות סגורים בבית אחד עם כמה ילדים לתקופה ארוכה של כמה שבועות יחדיו יכול להביא כל אחד לכדי שבירה. מצד שני, ניתן להעביר את הזמן הזה בצורה נעימה אם רק בוחרים בכך.
יוצרים סדר יום
זה אולי נשמע לא נוח, אבל ברגע בו יוצרים סוג של סדר יום עבור הילדים היום יעבור בצורה הרבה יותר נעימה. הילדים כבר רגילים לסדר יום מאורגן מהגן או מבית הספר, ושמירה על סדר היום הזה חשוב מאוד עבור הבריאות שלהם ושמירה על סוג של שגרה דומה ושונה יחדיו. ניתן לסדר את סדר היום על גבי לוח או אפילו ליצור סדר יום "מבולגן" עם משימות שמקפלים בתוך צנצנת, לאלה שאוהבים הגרלה או על גבי לוח מסתובב, ובכך להעניק סוג של משחק נעים לילדים שאוהבים לפעול בכזו צורה, ראו דוגמא בלינק הזה.
יוצאים להתאוורר
לא חייבים להישאר בין ארבע כותלי הבית, וזו גם לא המטרה. מותר בהחלט לצאת החוצה כל עוד פועלים בהתאם להוראות משרד הבריאות, וזה חשוב לתת לילדים את האפשרות לצאת ולשחק קצת ליד הבית, אם על ידי משחק חופשי או על ידי משחק עם אביזר כמו כדור, אופניים או כל דבר אחר שהילד בוחר לשם כך. חצי שעה ואפילו שעה שלמה של התאווררות מחוץ לבית מסייעת להם ולהורים לחזור פנימה בצורה יותר רגועה.
משחקים כמו ילדים
התקופה של הקורונה היא זמן מעולה לעשות משהו יעיל עם כל הזמן הפנוי ביחד. ניתן להכין יומן קורונה עם מדבקות אישיות שבו מתעדים את הזמן המיוחד הזה, או להספיק ולעשות את כל מה שכבר הרבה זמן לא עושים עם הילדים כשעסוקים כל כך. לשחרר את הילד הפנימי ולהעניק לו את הדרור להיות מצחיק, ופשוט לעשות את כל מה שעשינו פעם בילדות הרחוקה.