איך עושים איטום מקלחת?

במקרים בהם יש לאטום מקלחות, עושים זאת באמצעות חומר פרמייר ביטומני. זהו חומר חזק ומאוד עמיד, המבטיח שחלל האמבטיה לא יהיה רטוב. כמו כן מדובר בחללים אחרים בעלי פוטנציאל לרטיבות, כמו חדר השירותים או המטבח. את צנרת חדר המקלחת יש לכסות בבטון, להכין את האזור ולאחר מכן לאטום אותו. קראו בהרחבה על שיקום ואיטום בטון ביטומני!

כיצד זה נעשה?

איטום מקלחות מתבצע בכמה שלבים. קודם כל יש לנקות את כל האזור מכל סוגי הלכלוך ולאחר מכן לייבש. לאחר תהליך זה, יוצקים את הבטון בגובה של כמה סנטימטרים מתחת לריצוף בחדר המקלחת. מאוחר יותר מכסים בבטון את האזורים בהם המרצפות מחוברות לקירות, ומכסים את כל הצינורות באזור האמצעות בטון. יש להמתין עד שהבטון מתייבש וכמו כן להרטיב אותו מידי יום פעמיים. לא ניתן לבצע איטום מקלחות כל עוד הבטון איננו יבש לחלוטין.

איטום מקלחת

אין מדובר כאן בעבודה פשוטה ואין זה המקום לחסוך בכסף. בשל המורכבות רצוי ואף הכרחי לפנות אל אנשי מקצוע מיומנים. על מנת לאטום את חדר המקלחת יש למרוח חומר ביטומני הן על הרצפות והן על הקירות. גם כאן יש להמתין שהחומר יתייבש ורק לאחר מכן מורחים את החומר הביטומני. כאן מדובר רק בשכבה הראשונה.

המשך העבודה

שכבה ראשונה מורחים על שטחו של החדר בכללותו. כאשר השכבה הראשונה כבר יבשה, מורחים את השכבה השנייה, גם כאן יש להמתין עד שתתייבש. לעיתים בכדי שהאיטום יהיה אופטימאלי, אפשר למרוח עוד שכבה ולהמתין שגם היא תתייבש.

כיצד ניתן לזהות רטיבות בחדר המקלחת?

אם אתם מגלים כתמים או עובש, או במקרה ואריחי חדר המקלחת החלו להתרופף, המצב מעיד על רטיבות. יש לטפל בכך במהירות האפשרית, שכן הרטיבות עלולה להתפשט לחללים אחרים בבית.

> קראו מידע מקצועי נוסף באמצעות פורטל איטום!