איך להתמודד עם חרדה באופן טבעי

לחץ, מתח וחרדה הם חלק משמעותי בחיים של אנשים רבים בעיקר בעולם המערבי, בחברה תחרותית בה יש ציפיות גבוהות, מרדף תמידי אחרי הון והצלחה בכל מחיר. חיים בצורה עמוסה מביאים בסופו של דבר לפגיעה באנשים רבים וכבר הוכח כי מתח לאורך זמן מוביל למחלות ובעיות שונות פיסיות, נפשיות ורגשיות.

מהי חרדה?

חרדה היא מצב תמידי של פחד פנימי, לא תמיד הוא הגיוני, מגיע משום מקום. בזמן התקף חרדה יש הצפה של תחושות אימה ופחד קיצוניים בעיקר ממוות ואובדן שליטה, האדם חש אי שקט וחוסר אונים מול אירוע העלול להוות סכנה בין אם אירוע אמיתי ובין אם אירוע בדמיון. פחד וחרדה הינם מנגנון חשוב להישרדות שלנו שכן הם מעודדים אותנו לפעול כדי להגן על עצמנו, להימנע מסכנות שיכולות לפגוע בקיום שלנו. חרדה פעמים רבות מלווה בתסמינים פיסיים שונים כמו דופק מואץ, לחץ וכאבים בחזה, קוצר נשימה, כאבי בטן, חולשה, הזעה קיצונית, בנוסף לכך תסמינים פסיכולוגיים כמו חוסר שקט, מחשבות טורדניות, מתח ועוד. יש אנשים אשר התקף החרדה שלהם קיצוני מה שעלול להביא לתחושה של אימה ופאניקה.

איך מתמודדים עם חרדה?

אז איך אפשר להתמודד עם חרדה באופן טבעי? התמודדות עם חרדה יכולה להגיע בכל מיני דרכים כמו מיינדפולנס, מדיטציות שונות, טיפולי מגע, יוגה, שמנים אתרים, צמחי מרפא, פרחי באך, טיפול CBT ועוד. חשוב להבין שלכל אדם נכון טיפול אחר, יש כאלו שנכון להם שילוב שיחות ויש כאלו שמעדיפים להימנע משיח. כדאי לוודא שבמידה והפחד והחרדה קשורים לדברים פיסיים, חרדה ממחלה מסוימת למשל, לעשות בירור רפואי כדי לשלול שאכן קיימת בעיה פיסית. כמו כן כדאי לוודא שאין חוסרים תזונתיים משום שיש מצבים של חוסרים אשר יכולים להשפיע על המצב הנפשי.