איך לבחור את השיש לאמבטיה?

המקלחת או חדר הרחצה שלנו, הוא מקום שבו אנו מתרעננים בשעות הבוקר ונרגעים בשעות הערב. בשל כך חשוב שמקום זה יהיה נקי, מטופח ותקין. כדי להפוך את האמבטיה למקום שכיף לשהות בו: אפשר לבחור בין מקלחון או אמבטיה בצורה גיגית, כמו גם משטח לכיור ושאר משטחים לעיצוב חדר זה.

כיום, רבים בוחרים לעצב את חדר האמבטיה באמצעות שיש, משום שחומר זה עשוי אבן ושאר תערובות כמו חול ים, קוורץ דבקים וכדומה. משטח שיש לאמבטיה מחזיק מעמד לאורך שנים ושומר על נראות אסתטית ונכונה של חדר הרחצה.

בשל הביקוש למשטחי שיש, ישנם כיום לא מעט חברות המציעות משטחים לאמבטיה כמו אבן קיסר, גרניט, אוניקס וכדומה. אבל כיצד בוחרים את המשטחים המתאימים ביותר לעיצוב ובניית האמבטיה? הנה כמה טיפים טובים:

התאמה – בראשית חשוב לדעת אם השיש מתאים למרחב בו הוא יותקן. שימו לב כי אתם בוחרים אבן עמידה בלחות, מים ורטיבות וכזאת שניתן לנקות בקלות. נוסף לכך, יש לבחור שיש שאינו מוכתם בקלות וכזה שמחזיק מעמד למשך שנים ארוכות.

עיצוב – כעת יש לבצע התאמה נכונה לעיצוב הבית ולחדר המקלחת. את חדר הרחצה ניתן לעצב במגוון סגנונות ביניהם: סגנון מודרני, עתיק, רטרו, מלכותי ועוד. בחרו את הצבע של המשטחים ואת הסוג המתאים, על פי העיצוב.

מחיר – כעת יש לבצע השוואת מחירים בין מגוון סוגי שיש. כידוע, חומר זה אינו זול והוא מיועד לשימוש כמשטח עבודה, כמשטח לכיור, ריצוף לחלקים שונים בבית ועוד. כדי למצוא את המחיר הטוב ביותר: העזרו במומחים, ושימו לב כי אתם בוחרים שיש איכותי וכזה שיחזיק מעמד לאורך שנים.

לסיכום, באמצעות בחירה באלמנטים נכונים לעיצוב הבית, כמו גם באמצעות סיוע של אנשי המקצוע בתחום הבנייה והשיפוצים  – תוכלו לבצע בחירות נכונות, מושכלות ונוחות יותר מבחינת התקנה, שימוש ומחיר.