איך בוחרים נעליים לילדים?

נעליים זה בכלל לא רק אביזר אופנה. נעליים הם חלק כל כך חשוב ביציבה שלנו. הם נועדו לאפשר לנו לצעוד בבטחה ובנוחות ולהביא את עצמנו לכל מקום בהרגשה טובה. זה נכון למבוגרים ונכון מאוד גם באשר לילדים. אמנם ילדים אינם מוגבלים לרוב ומרביתם לא סובלים מבעיות או כאבי רגליים. אבל כדי למנוע בעיות כאלו בעתיד, ולעזור להם לשמור על בריאות הרגליים שלהם עלינו לבחור בקפידה את הנעליים שלהם. כי אם הנעל מתאימה ונוחה – הם יוכלו לעשות בה שימוש טוב. ואם לא – זה עסק ביש.

כך תבחרו נעליים לילדים

  • הנעל חייבת להיות נוחה לילד. בגיל שיש לילד אפשרות לחוות דעה ניתן לשאול אותו ולשמוע מה הוא אומר בעת המדידה. בגיל צעיר יותר, כאשר הפעוט לא יודע להגדיר לנו את התחושות שלו עלינו להיות ערניים. למדוד ולעקוב אחרי ההליכה שלו. לוודא כי הוא צועד בחופשיות ולא נמנע מפעילות. 
  • בגיל הצעיר חשוב מאוד שסוליית הנעל תהיה רכה וגמישה. מה שיאפשר לפעוט לצעוד בגמישות בלי לסחוב את הנעליים כמשא כבד ועודף. כמו כן יש לוודא שהנעל מחזיקה את הרגל היטב ושומרת עליה בתוך הנעל בלי חריגות, ראו כאן.
  • הילד צריך לאהוב את הנעל. גם מבחינת הנוחות וגם מבחינת המראה. כי כאשר הנעל אהובה על הילד הוא ייהנה לנעול אותה. לא כך כשהנעל אינה אהובה עליו והוא לא מרוצה ממנה. הוא לא ישמח להשתמש בה ולנעול אותה.
  • הנעל צריכה להיות איכותית. זה כולל את החומר ממנו מיוצרת הנעל וכן החברה שעומדת מאחורי כמו נעלי ברוקס. נעל איכותית  אמורה להחזיק מעמד, לספק לילד יציבה טובה וללוות אותו לאורך עונה בשלימות ובמראה תקין ויפה, נעל טובה אמורה לשרת את הילד כראוי.