איך לבחור גיטרה חשמלית?

ניתן למצוא מגוון רחב מאוד של גיטרות חשמליות. טווח המחירים גם הוא רחב. זה לא יהיה מדויק לומר שהגיטרות היקרות הן בהכרח הטובות יותר. כדי שתהיו מרוצים מהבחירה, נסביר בקצרה איך לבחור גיטרה חשמלית וליהנות מהתוצאה. 

נוחות האחיזה בגיטרה 

כלל חשוב כאשר עתם רוצים לבחור גיטרה חשמלית יהיה – הנוחות שלכם. לדוגמא, ישנם דגמים שבהם הצוואר של הגיטרה יהיה מוארך יותר. באחרות, הצוואר קצת יותר רחב, וכדומה. אין תחליף לאחיזת הגיטרה ביד והתרשמות מהתחושה, החוויה והנוחות. לאחר מכן, תוכלו לבדוק את הצלילים השונים, ולשים לב מה נשמע טוב ומה פחות מרגיש לכם טוב באוזן. 

סגנון המוזיקה המועדף עליכם 

כל גיטרה חשמלית יכולה להוציא מנעד רחב של צלילים ואפשר לנגן בה כל מיני סגנונות. יחד עם זאת, ישנם סוגים שמעצם טבעם נשמעים נהדר בעיקר בסוגי צלילים ומוזיקה מסוימים. אז כאשר אתם רוצים לבחור גיטרה חשמלית, חשבו על הז'אנר שבו תרבו לנגן. גיטרה חשמלית לג'ז למשל תהיה אחרת לעומת זו שתשמש לרוק או לרוק כבד. 

מותגים ומחירים 

נגנים מתחילים לרוב לא יקחו את הכלים היקרים ביותר, משום שעדיין לא ברור עד כמה הם מחוברים למוזיקה. לכן, אפשר לומר באופן כללי שאם אתם נגנים מתחילים, סביר להניח שלא תרצו לקחת ישר גיטרה חשמלית של המותג הכי נחשב ויוקרתי. לעומת זאת, אם אתם בכיוון של נגינה מקצועית, אם אתם חיים ונושמים מוזיקה, תוכלו להתקדם לאחד המותגים הנחשבים, גם אם רמת המחירים גבוהה יחסית. 

מבחן השוואתי

ניתן לקבל מושג טוב לגבי הגיטרות השונות על ידי האזנה השוואתית למשל בסאונד צ'ק. לנגן בעצמכם או לשמוע נגנים שמעדיפים גיטרות חשמליות שונות. לאחר ההאזנה סמנו לעצמכם איזו נשמעת טוב יותר.