איך לבחור מכונת ניקוי בלחץ מים

מכונות ניקוי בלחץ מים מתאימות ליישומים רבים. מכונות מסוג זה משמשות בתחזוקה וניקוי של מפעלים, אפשר לנקות בעזרתם כלי רכב ומכונות ייצור. מכונת ניקוי בלחץ מים יכולה לנקות תבניות וציוד אפיה מסחרי, שטיפת קווי ייצור, ניקוי של בתים, קירות חוץ, שטיפת גגות ודודים ועוד. לפני שרוכשים, הכירו את הכללים לבחירה בפתרון הטוב ביותר. 

ספיקה ולחץ מים 

הדבר הראשון שכדאי לבדוק זה פרמטרים של ספיקה ולחץ המים שהמכונה יודעת לספק. לחץ המים, ביחידות בר, יכול לנוע בטווח של מאות בר. לשימוש מקצועי, מקובל בדרך כלל לבחור מכונה שיודעת לספק מעל 300 בר ולניקוי רב עוצמה במיוחד ניתן למצוא דגמים שיודעים לתת אפילו 900 – 1000 בר. ספיקת מים, זאת אומרת, כמה ליטרים המכונה יודעת להזרים בדקה. 

מים חמים, קרים וקיטור 

כל מכונת ניקוי בלחץ מים מסוגלת להזרים מים, דרך דיזה, בעוצמה. מעבר ללחץ המים המכסימלי שהמכונה יודעת לספק, תוכלו לבחור על פי אופי השטיפה ברמת הטמפרטורה. ישנן מכונות שמבצעות את השטיפה במים רגילים, בטמפרטורה קבועה. מכונות מסוימות אפשר להפעיל במים חמים, כך שזה מאפשר פירוק טוב יותר של לכלוך קשה או עקשני. מכונות מסוג נוסף יכולות להפיק טמפרטורות גבוהות אף יותר. כלומר, השטיפה מתבצעת בקיטור. קיטור מתאים לניקוי של חומרים שלא מתפרקים או נשטפים במים קרים או חמים בלבד. 

מכונת ניקוי בלחץ מים – קבועה או ניידת 

דבר נוסף שיעזור לכם לבחור מכונת ניקוי בלחץ מים המתאימה לצורכיכם – משקל. המכונות הקטנות והקלות יותר מתאימות לשימוש נייד. ישנם דגמים נישאים ויש כאלה המצוידים בגלגלים. המכונות רבות העוצמה ביותר, שמתאימות לשימוש תעשייתי במיקום קבוע, אינן חייבות להיות בעלות כושר תנועה. למידע נוסף אלרז מכונות ניקוי