תוך כמה זמן מקבלים החזר מס הכנסה?

אנחנו האזרחים הפשוטים לא מודעים לכך שאנו יכולים לפעמים להיות זכאים לאלפי שקלים באמצעות החזרי מס. תהליך קבלת ההחזר יכול להמשך מעט זמן, אך יביא לנו נכסף. משך הזמן שלוקח לקבל החזר ממס הכנסה, הוא בין חודש ל4 חודשים. בשנים האחרונות, רשות המיסים עושה ככל יכולתה כדי לקצר את משך ההמתנה לקבלת החזר המס.

 

היכן אתם גרים?

משך זמן קבלת ההחזר, תלוי בעומס הפניות והבקשות לרשות המיסים. באזור המרכז ישנם בקשות רבות, ולכן אפשר גם לחכות 4 חודשים עד לקבלת ההחזר. באזורי הפריפריה משך ההמתנה קצר יותר. בחלק מהערים בצפון ובדרום, ההמתנה נמשכת לעיתים רק חודש.

 

האם הגשתם את כל המסמכים הדרושים לבקשת החזר המס?

חלק ממשך הזמן שלוקח לקבל את החזר המס, תלוי במסמכים שהוגשו בבקשה. אם הגשתם את כל המסמכים הנדרשים- משך הזמן שייקח לכם לקבל את החזר המס, יהיה קצר יותר.

 

אפשר לעקוב אחרי תהליך קבלת החזר המס.

באזור האישי אתר של רשות המיסים, אפשר לבדוק את הסטטוס של הטיפול בבקשה של החזר המס. גם אם אין לכם גישה לאזור האישי באתר רשות המיסים, תוכלו לגשת אל סניפי רשות המיסים הפזורים ברחבי הארץ, ולקבל מידע על מצב הטיפול בבקשה.

 

למה כדאי שבקשת החזר המס תוגש על ידי איש מקצוע?

לפעמים, הדרך הטובה ביותר לקבל את החזר המס תוך זמן קצר- היא להיעזר באיש מקצוע בהגשת הבקשה. בדרך כלל, אנשי המקצוע בתחום גובים כשכר טרחה אחוז מסוים של עמלה מסכום החזר המס. אנשי המקצוע חוסכים לכם זמן. הם בקשר רציף עם רשות המיסים, ומבררים מה מצב הטיפול בבקשה, ואילו מסמכים חסרים.