כיצד יש להתנהג עם ילד שמרטיב במיטה?

הילד מרטיב במיטה? אכן סאגה מתישה ולא נעימה שמכניסה את הבית כולו למתכונת חירום. לא נעים לקום בכל בוקר ולחוש את הריח הרע שממלא את החדר. לא נעים להתחיל את התארגנות הבוקר עם החלפה של בגדים רטובים והסרת מצעים. אבל השגרה הלא נעימה הזו איננה נמצאת בתחום הבחירה שלנו, ההורים. והורים לא מעטים מתמודדים עם המציאות המורכבת הזו. מה עושים? איך מתייחסים לילד? כיצד ניתן למנוע הרטבות לילה?

ד"ר קובי שגיא – האחריות של הילד שלכם

לפני הכול חשוב מאוד שכל הורה ידע כי הילד נדרש לשמור על עצמו יבש גם בלילה. ואין שום סיבה בעולם להשלים עם התופעה. ולכן, אם הילד שלכם מרטיב באופן קבוע, והוא כבר עבר את גיל חמש – יש למצוא את שיטת הטיפול היעילה שתאפשר לו ללמוד לשמור על עצמו יבש. אין בעיה רפואית ולא גורם חיצוני שייקח אחריות על ההרטבה. זה הילד שאמור לשמור על עצמו. וזה בהחלט עתיד להתרחש בעתיד הקרוב אם הוא רק יקבל את הטיפול הנכון לו.

על הטיפול של ד"ר טל שגיא

אחד הטיפולים היעילים והמומלצים ביותר כיום הוא הטיפול במרפאה של ד"ר שגיא. הטיפול של ד"ר טל שגיא פונה אל הילד מתוך הבנה לקושי ולהתמודדות שלו. מתוך מטרה לחזק בילד את היכולת לשמור על עצמו יבש ונקי במהלך היום וגם בשעות הלילה. הגישה נוקטת בכך שהרטבת לילה אינה בעיה רפואית ואין לה סיבה פיסית שגורמת לכך. אלא מדובר על שינה עמוקה בה הילד שוקע בשעות הלילה. ובמהלך השינה שלו הוא אינו חש באיתותים שהגוף שלו משדר לו. ולכן לא מתאפק ולא קם בלילה. התוצאה היא הרטבה במהלך הלילה.

כיצד מטפלים בתופעה?

הטיפול המומלץ הוא טיפול התנהגותי בו מעודדים את הילד ומלמדים אותו כי יש לו יכולת להימנע מהרטבות כאלו. כמו כן מציינים את ההצלחות שלו וכך מעצימים את היכולת שלו להימנע מהרטבת לילה. הטיפול של ד"ר קובי שגיא משלב גם שימוש במכשיר מיוחד אשר מסייע לילד להתעורר בעת הצורך ולקום לשירותים. הטיפול מוכיח את עצמו!