כל כמה זמן רצוי להחליף נעליים?

ניתן היום למצוא שני סוגים עיקריים של אנשים, אלו שמקפידים להחליף נעליים לעיתים תכופות באמצעות רשת חנויות נעליים ווישוז, לעומת אלו שבוחרים לאגור זוגות על גבי זוגות של נעליים בארון. למעשה, חשוב להבין כי אחת לתקופה יש צורך להחליף נעליים, במיוחד אם מדובר על נעלי ספורט. חשוב להבין כי מעבר לסטייל ולסגנון של הנעל, יש צורך לשים לב גם לתמיכה שהיא מעניקה לכף הרגל ולרמת הנוחות שלה. עם הזמן, הנעל נוטה לשנות את הצורה שלה, דבר שעלול לגרום לתחושה של לחץ או גירוי בכף הרגל. מעבר לכך, הנעל משתנה עם השנים, ולכן היא לא תוכל לספק את התמיכה הדרושה לכף הרגל, בשל השינויים השונים שהיא עוברת. הדבר נכון עבור כל סוג של נעל, החל מנעל אלגנטית ועד לנעלי ריצה.

מתי מומלץ להחליף נעליים?

כאמור, יש צורך להחליף נעליים ברגע שהנעל משנה את הצורה שלה ולא מספקת את התמיכה הדרושה לכף הרגל. כמו כן, במידה והסוליה נשחקת, יש צורך להחליף את הנעל, היות והדבר מעיד על מנח לא מדויק של כף הרגל. כמובן שבמידה והנעל נקרעת או יוצרת תחושת לחץ או אי נוחות, חשוב להחליף לנעל חדשה, על מנת למנוע מצב של כאבים או עיוותים בכפות הרגליים. הדבר נכון פי כמה וכמה, כאשר מדובר על נעלי ספורט, ובמיוחד כאשר מדובר על נעלי ריצה. רוב החברות המובילות בתחום, ממליצות להחליף את נעלי הריצה לאחר כ- 500 עד 600 ק"מ, או לחילופין, לאחר כשנה של ריצות ארוכות. למעשה, הדבר תלוי במצב הנעל ובתדירות ואורך הריצה, היות וכל אחד שוחק נעליים בקצב שונה. כמו כן, הדבר תלוי גם במשטח הריצה, היות וריצה על אספלט שוחקת את הנעליים הרבה יותר, מאשר ריצה על משטח רך.

לסיכום, כל אחד צריך לשים לב למצב הנעליים שלו, על מנת להבין מתי מגיע הזמן להחליף אותן לזוג נעליים אכותיות יותר. ברמת העיקרון, מומלץ להחליף נעליים ברגע שהריפוד הפנימי נשחק, האצבעות מורגשות דרך הסוליה והנעל לוחצת או אינה נוחה לכם. חשוב לא לזלזל בכך, היות ונעל לא תקינה עלולה לגרום לבעיות בכפות הרגליים.