איך לא ליפול עם ריביות המשכנתא

לקנות בית בישראל זה לא דבר פשוט כלל. במיוחד לאור ההתפתחויות החמות בשוק הנדל"ן הישראלי ויוקר המחייה המאמיר, אתם חייבים לדעת את כל הפרטים החשובים בנוגע לרכישת דירה על הצד הטוב ביותר. אחרי הכל, זה לא מוצר שקונים בסופר במכה אחת. רכישה של בית עבור רוב האנשים נעשית באמצעות לקיחת משכנתא – הלוואה לרכישת דירה, לה יש כללים משלה כולל עמלות רבות וריביות משכנתא משתנות או קבועות במהלך השנים.

היעזרו במחשבון משכנתא >>>

התייעצו עם יועץ משכנתאות מוסמך

הדבר הכי חכם לעשות זה לא לקפוץ ראש ישר למים הקרים לפני שאתם נערכים בהתאם. למדו את התחום בצורה יסודית עד כמה שניתן וכמובן בואו להתייעץ עם יועץ משכנתאות שיעשה לכם סדר בכל הנוגע לרכישת דירה מא' ועד ת'. יועץ המשכנתאות יסביר לכם בכל הנוגע לסוגי הריביות, סוגי העמלות, תשלומים נוספים מהצד שתצטרכו לשלם בתחילת הרכישה ובמהלך השנים. הוא יוכל כמובן גם להמליץ לכם על המקום ממנו יהיה לכם כדאי לעשות את המשכנתא בהתאם לרמה הפיננסית שלכם.

קראו את כל האותיות הקטנות

הלוואות בכלל ומשכנתאות בפרט כוללות המון "אותיות קטנות" – כללים וחוקים שמפאת אורכם ומורכבותם רשומות בצורה לא חד משמעית ולא ברורה בקרב אנשים רבים. לכן מומלץ מאוד להתעכב על כל השורות ולהבין היטב מה כל ריבית אומרת, כדי שלא תצאו מופתעים ויהיה כבר מאוחר מדי. יש ריבית משכנתא קבועה וצמודה למדד, קבועה ולא צמודה למדד, משתנה צמודה למדד, משתנה לא צמודה למדד, משכנתא בסיס ריבית פריים ומשכנתא צמודה לדולר. יש אנשים שתתאים להם ריבית מסוג כזה ולאחרים מסוג אחר.  ייתכן ובמהלך השנים דברים ישתנו כמו המצב הפיננסי שלכם או התעסוקתי, ולכן כדאי לבחור בריבית עם המדד שישקף את היכולות שלכם.