כמה עולה בית אבות לחודש?

דיור מוגן היה מאז ומתמיד דרך להעניק איכות חיים עבור קשישים. בתי אבות בארץ, מחולקים לכאלה בבעלות פרטית, וישנם כאלה שפועלים בחסות המדינה. בכך יכולים קשישים לבחור בדרך חיים נוחה יותר, בעוד שהם מקבלים את כל מה שצריך לעת זקנה: כמו דירה או חדר מרוהט, שירותי סיעוד בעת הצורך, ארוחות מלאות, טיפולי רפואיים, סיוע פסיכולוגי, ושאר פעילויות ושירותים שתפקידם לעכב התדרדרות מוטורית או פיזית אשר קורית בדרך כלל לעת זקנה. 

מי שצריך לבצע החלטה לגבי דיור מוגן, הן עבורו והן עבור הורה או סב קשיש – בוודאי מתלבט לא מעט בשאלה אודות הפתרון הראוי. בעוד שמחיר חודשי של בתי אבות או של דיור מוגן – חייב להיות חלק מהשיקולים. 

אז כמה עולה בית אבות?

כמה עולה בית אבות סיעודים לחודש? ראשית וכדי להבין את טווחי המחירים, חשוב לדעת כי דיור מוגן הוא בעצם קומפלקס דיור מאובזר ואטרקטיבי שנמצא בבעלות פרטית. בשל התחרות בין מבני דיור מוגן המציעים איכות חיים לקשישים, טווח המחירים משתנה ממקום אחד לאחר. עם זאת, אפשר לדעת כי עלות דיור מוגן לחודש יכולה לנוע בטווחים של בין 5,000 שקלים עד 10,000 שקלים בחודש וזאת בהתאם ליוקרה של המקום, ולשירותים שהוא מציע. 

לעומת זאת, בתי אבות ומוסדות סיעוד שפועלים על ידי המדינה, יספקו עלויות נוחות יותר (בדרך כלל עד 5,000 שקלים לחודש) בעוד שתושבים שמבוטחים במוסד הלאומי, יוכלו לקבל את הזכויות הסוציאליות שמגיעות להם ובכך להבטיח עזרה במימון דיור מוגן. לכן חשוב לבדוק את הזכויות שלכם או של הדייר העתידי, זאת כדי לבחור מקום מתאים ואיכותי.

מה המחיר כולל?

מי שנרתע מן המחיר הגבוה יחסית של דיור מוגן (זאת עבור חודש, כמו גם פקדון שיש להעביר להנהלה על מנת להבטיח את התשלום לאורך זמן), חייב לדעת כי המחיר כולל את כול ההוצאות שיש לקשיש. בכך הדייר מקבל ארוחות מלאות בכול יום, הוא נהנה מבתי קפה שנמצאים במקום, משירותי אחיות ורופאים, שירותי סיעוד, הוא אינו צריך לשלם חשבונות מים וחשמל ונהנה מפעילויות תרבותיות חברתיות בחינם. לכן יש להכניס לחישוב את כלל העלויות ומכאן להגיע אל החלטה נכונה.