כל כמה זמן צריך לעשות טיפול לאופניים?

האופניים הוא כלי ספורטיבי נפלא המעניק לכל מי שרוכש אותם, שעות רבות של הנאה ושל ספורט כאשר יש מהאופניים רווח עצום מכמה וכמה בחינות.

האופניים הוא כלי ספורטיבי מדהים אשר גורם לנו להפעיל את השרירים, לאמץ את הגוף ולמעשה לבצע פעילות שמיטיבה עם הגוף.

מעבר לכך מעניקות לנו האופניים את האפשרות להתנייד ממקום למקום בקלות רבה כאשר זה חוסך לנו הרבה. הן מבחינת חיסכון בזמן כאשר אנחנו יכולים להגיע ולעבור ממקום למקום במהירות רבה בעזרת האופניים וכך אנחנו למעשה גם חוסכים את העמידה בפקקים, חוסכים את חיפוש מקום החנייה ומגיעים הרבה יותר מהר ממקום למקום.

מתחזקים את האופניים

חשוב לזכור כי האופניים אכן יוכלו להעניק לנו את התמורה המלאה ואת כל היתרונות שלהם אך זאת רק אם נדאג לתחזוקה ההולמת שלהם. על מנת שנצליח לשמור על התקינות של אופניים משומשים או חדשים חשוב ומומלץ מאוד לבצע את כל הטיפולים התקופתיים הדרושים.

מה הם הטיפולים אשר האופניים שלנו זקוקים להם?

טיפול ראשון באופניים לאחר הקנייה

הטיפול הראשון שיש להעניק לאופניים זה טיפול חד פעמי. מדובר בטיפול הנדרש לאחר רכיבה של 75 ק"מ ראשונים. כי על פי רוב אופניים חדשים מיד לאחר הקנייה הם אופניים שהם מכוונים וגם מחוזקים היטב. אך כל התהליך של ההרכבה ושל ההכנה יוכל להיות מושלם באופן סופי רק לאחר הושלם הטיפול הראשון שלאחר הקנייה.

מדובר בטיפול שהוא חשוב מאוד אשר בו יוודא מכונאי האופניים כי כל הברגים מחוזקים כמו שצריך וכך גם ההילוכים והברקסים.

טיפול שני לאחר 500 ק"מ

יש לבצע כל חצי שנה או לחילופן לאחר כל 500 ק"מ טיפול תקופתי באופניים. בטיפול התקופתי בודקים את מערכות האופניים כולם על מנת לוודא כי האופניים תקינות לאחר שהעמיסו עליהם את עומס העבודה הראשוני לאחר הרכישה. במידה ונמצאים ליקויים הרי שמכונאי האופניים יציע את הטיפול הכי נוח.

תחזוקה קבועה של האופניים

יש לכוון את הבלמים של האופניים לעיתים קרובות לכוון את הגובה של אוכף האופניים, לשמור על לחץ אוויר תקין בגלגלים ובדיקת פנסים ומחזירי אור.

טיפים שימושיים נוספים ניתן למצוא באתר אולבייק.