כמה זמן נמשכת תקופת ההחלמה לאחר ניתוח שבר בכף היד?

שברים בשורש כף היד הם פציעות נפוצות שניתן לטפל בהן בהליך כירורגי. הסוג הנפוץ ביותר של שבר בכף היד הוא שבר סקפואיד. עצם הסקפואיד ממוקמת בשורש כף היד ויש לה פיר ארוך וראש עגול. שברים אלו נגרמים לרוב מנפילות מגובה או מפציעות ספורט. ניתוח שבר סקפואיד מבוצע בהרדמה כללית, כלומר המטופל ישן במהלך הניתוח. על מנת לבצע ניתוח מסוג זה, המנתח מבצע חתך באמה של המטופל ומחדיר מוט מתכת לפרק כף היד שלו לקיבוע העצם השבורה. הליך זה אורך בדרך כלל כשעה וזמן ההחלמה משתנה בהתאם לחומרת הפציעה, אך זה יכול לקחת עד ארבעה שבועות להתאוששות מלאה.

הסוג הנפוץ יותר של שבר בשורש כף היד:

הסוג הנפוץ ביותר של שבר בשורש כף היד הוא שבר סקפואיד. שברים אלו נגרמים לרוב מנפילות מגובה או מפציעות ספורט, ומתרחשים בדרך כלל באמצע האמה. שברי סקפואיד מטופלים בדרך כלל נרפא תוך שישה עד שמונה שבועות. פגיעה בשורש כף היד של מטופל שעובר ניתוח לסוג אחר של פציעה, עשויה להיות מטופלת באמצעות קיבוע זמני וגבס. מאוחר יותר ניתן לתקן את העצם השבורה בניתוח או בטיפולים אחרים כגון סיכות, חוטים, ברגים או צלחות.

לקבלת ייעוץ ממומחה כף יד >>>

טיפולים כירורגיים שניתן לבצע:

ניתוח שבר בשורש כף היד הוא הליך כירורגי לטיפול בשבר בעצם שורש כף היד. הליך זה נעשה על ידי מנתח אורטופד. להלן חלק מההליכים הכירורגיים שניתן לעשות:

-הפחתת שבר וקיבוע -ייצוב שבר -אוסטאוטומיה -ארתרודזה

– דקומפרסיה גרמית ניתוח שבר בשורש כף היד הוא הליך כירורגי לטיפול בשבר בעצם שורש כף היד. הליך זה נעשה על ידי מנתח אורטופד.

לסיכום; הליך ההחלמה עשוי לנוע בדרך כלל בין 4 ל8 שבועות. תלוי בחומרת הפציעה, סוג הטיפול ועוד.