איך מוכיחים שהייתה רשלנות רפואית בלידה?

תביעת רשלנות רפואית בלידה צריכה להיות מבוססת ונתמכת על ידי ראיות מוצקות. התביעה היא בגין נזק שארע ליולדת או לתינוק, אך יחד עם זאת, לא כל נזק רפואי נחשב לרשלנות. ישנם נזקים רפואיים שמתרחשים בשל סיכונים ידועים מראש ולאו דווקא מרשלנות רפואית ועל כן, על הרופא המטפל להוכיח כי המטופלת הייתה מודעת לכל הסיכונים הכרוכים בתהליך כזה או אחר והסכימה לו. אם הרופא לא יכול להוכיח זאת, יש עילה לתביעת רשלנות רפואית בלידה.

מתי אפשר לתבוע רשלנות רפואית בלידה?

אם אתם תוהים מתי אפשר לתבוע רשלנות בלידה הרי שיש צורך לבדוק האם אכן ארעה רשלנות ולצורך כך יש לאסוף חומר רפואי שקשור לטיפול שעברה היולדת. כל החומר ייבדק על ידי גניקולוג מומחה שיבחן האם ההחלטות שיתקבלו לגבי הטיפול ביולדת היו החלטות נכונות ותואמות למצב. חוות דעת של מומחה גניקולוגי באשר לקיומה של רשלנות רפואית חשוב מאוד לתביעה. אם מוצאים שארעה רשלנות יש לבדוק מהו הנזק שנוצר בגין הרשלנות והאם בשל כך כדאי להגיש תביעה. חשוב מאוד להוכיח כי יש קשר סיבתי בין הרשלנות הרפואית ובין הנזקים שנגרמו ליולדת או לעובר. התובע בתביעת רשלנות רפואית יהיה צריך להוכיח באמצעות מסמכים רפואיים כי התרחשה רשלנות רפואית שיצרה נזק.

כיצד לתבוע בצורה הטובה ביותר בגין רשלנות רפואית?

בכדי לתבוע בצורה הטובה ביותר בגין רשלנות רפואית, חשוב מאוד להיעזר בעורך דין מומחה בתחום התביעות הללו אשר ידע כיצד לנהל את התביעה בצורה נכונה ולהשיג את המקסימום עבור התובעת. רק עורך דין מקצועי ומנוסה, יצליח לסייע בתביעה מעין זאת ולהפיק ממנה את המרב במידה ואכן יש עילה לתביעה ויש חומר רפואי רלוונטי שהוא יוכל להשתמש בו.