איך מטפלים בהפרעות נשימה בשינה?

תחום הרפואה נחשב לתחום מתפתח מאוד והא התקדם בצעדי ענק בשנים האחרונות. להרבה מאוד תופעות יש כיום שם מקצועי, הסבר להופעה שלהן, סימני היכר ואף דרכי טיפול. אחת מהתופעות הללו הינה תופעה של הפרעות נשימה בשינה.

ישנם אנשים שמערכת הנשימה שלהם אינה פועלת כראוי בעת השינה ומה שקורה זה שנגרמים מעין 'קצרים' בנשימה. הפרעות אלו עלולות לגרום למגוון תופעות ובעיות בעת השינה ואף להשליך על החיים עצמם גם בשעות הערות.

הפרעות נשימה בשינה – למה זה גורם?

הפרעות נשימה בשינה עלולות לגרום למגוון תופעות מסוכנות אך גם לכאלה שאינן מסכנות חיים. אחת מהתופעות המוכרות יותר – כזו שלא כולם מקשרים להפרעות נשימה – היא תופעת הנחירות בשינה. כן. נחירות בשינה אינן דבר 'נורמלי' ואדם בריא אינו אמור לסבול מהם.

יאמרו אנשים, כי חלק גדול מבני האדם נוחרים בשנתם ולא קורה להם כלום. אז כן, אולי לא קורה להם כלום, אך השינה שלהם אינה איכותית והם סובלים מכך רבות.

הסיכון בהפרעות נשימה בשינה

קיימים גם סיכונים בהפרעות נשימה בשינה, סיכונים אשר אף אחד אינו מוכן לקחת על עצמו את ההשלכות שלהם – אם רק ידעו מה הם. אחד מהסיכונים הללו הינו דום נשימה בשינה. הרי הפרעות נשימה בשינה גורמות לנשימה לא סדירה בעת השינה וכן להפסקות נשימה במהלכה. אז אם זה לא קורה הרבה, אין כל כך ממה לחשוש, אך אם ההפרעה היא קבועה ומשמעותית, הרי שקיים כאן סיכון גבוה לדום נשימה בשינה.

טיפול בהפרעות נשימה בשינה

ישנם מכוני שינה שמתמחים בטיפול בהפרעות שינה ולהם מגוון פתרונות רפואיים וטבעיים כיצד למנוע את ההפרעות ולהתגבר עליהן. כך שאין צורך לסבול ולחשוש ואפשר פשוט לטפל בעניין. קראו בהרחבה באתר נשימה בריאה בשיטת בוטייקו!