כיצד מדבירים יתושים?

לכולנו מציקה תופעת עקיצות היתושים החוזרת על עצמה מידי שנה. היתושים אוהבים לתקוף ולמצוץ את דמנו בעיקר בשעות השינה. במקומות רבים ובעונות מסוימות מכת היתושים משתלטת עלינו ולא נותנת מנוח. העקיצות כידוע אינן כל כך כואבות אך הן מציקות ומגרדות והן אינן נעימות כלל.

היתושים גם מביאים איתם מחלות שונות העלולות להזיק לנו.

כיצד מדבירים יתושים – מה מושך את היתושים

נקבת היתוש זקוקה לברזל ולחלבונים אותן היא מוצצת מגופינו, בכדי להתרבות. ברגע שדמנו נמצא אצלם הם מחפשים את המקום להטיל את הביצים שלהן. את ביציהן הן מטילות בכל מקום בו יש מים עומדים, לאו דווקא ביצות וכדו' גם פקק קטן עם מעט מים מספיקה להן.

היצורים העוקצים הם דווקא נקבות היתוש, זכר היתוש חי מצוף הפרחים. בעת שנקבת היתוש עוקצת היא מחדירה לגופנו חומר נוגד קרישה כך היא יכולה לשתות בהנאה מרובה דם מגופנו ככל שתחפוץ. התגובה הטבעית של הגוף שלנו ושל מערכת החיסון שלנו, גורמת לגירוד המוכר ולאדמומיות המופיעה סביב למקום העקיצה.

תגובת האנשים לעקיצות משתנה מאדם לאדם, זה כמובן תלוי בגוף שלנו טבעו ויכולותיו, ישנם כאלה הרגישים יותר לעקיצות וישנם אלו שלא מרגישים אותם. יש גם את ברי המזל, אלה שאף פעם לא נעקצים.

כיצד מדבירים יתושים

סובלים ממתקפת יתושים על ביתכם או בגינה שלכם? ריסוס הדברה ירוקה נגד יתושים נעשה בחצר בלבד, כלומר רק בשטחים חיצוניים פתוחים ולא במרחב הביתי הסגור או בדירה עצמה.

כמובן שלהדברה החיצונית תהיה השפעה גם על פנים הבית, מכיוון שאין למעופפים מהיכן לחדור. אם תקבלו הצעה עבור הדברת יתושים בתוך הבית קחו בחשבון שזה לא יחזיק מעמד ליותר מ24 שעות.

היוועצו במומחים לפני שאתם פונים להדביר את היתושים.