ארתרוסקופיית ירך – כל מה שצריך לדעת

בעיות ירכיים מאוד נפוצות לא רק בגילים מסוימים והבעיה היא שלא תמיד אפשר לראות מה קורה שם מבלי לחדור פנימה. מכיוון שאין צורך לבצע ניתוחים מיותרים אפילו לצורך אבחון, יש דרך אחרת שבה אפשר לראות בדיוק מה קורה מבפנים וזה באמצעות מצלמה מיוחדת – ארתרוסקופ – שאותה מחדירים בניתוח זעיר פולשני לירך. מחדירים אותה דרך נקבים זעירים שאינם משפיעים על מצב הגוף כמו ניתוח, וכך אפשר לראות בדיוק מה קורה במפרק הירך המקום הכי רגיש. מדובר בהליך כירורגי בכל מקרה אבל לא כמו ניתוח מלא.

 

איך מבוצע הניתוח הזעיר?

ארתרוסקופיית ירך מבוצעת גם היא בהרדמה כללית כדי שאפשר יהיה לקבל גישה מלאה למפרק הירך במקום הכי בעייתי שלו. יש למתוח את הרגל לאורכה כדי שהגישה תהיה מלאה באזור ראש הירך. הניתוח נעשה בכמה חתכים, בדרך כלל שניים-שלושה, ולא מרגישים אחר כך את הכאב של ניתוח מלא רגיל, על כל ההשלכות שלו, תלוי בטיפול שמתלווה לכך. זה ניתוח חיוני כדי לתפוס בזמן שלל בעיות מוכרות באזור מפרק הירך וסביבו כמו תסמונת צבט הירך ופגיעה בסחוס, קרעי לברום ובעיות שונות בגידים ובסחוס שגורמות לכאבים לניוון ולתופעות שונות נוספות.

 

מה עוד אפשר לעשות בארתרוסקופיית ירך?

הניתוח הזעיר מתבצע לא רק כדי לראות מבפנים מה קורה שם אלא גם כדי לנצל ככל האפשר את החדירה לצורך תיקון וטיפולים אפשריים. אפשר לתקן קרעים, לשייף עצם בולטת, להסיר אותה, לטפל בבעיות סחוס, לשחזר לברום ולהוציא גופים חופשיים מאזור מפרק הירך שגורמים לבעיות רפואיות וכמובן – להוציא גידולים שפירים ממפרק הירך. הטיפול אינו מצריך אשפוז ורק במקרים מסוימים נשארים עד למחרת. יש מעט הגבלה בתנועה לכמה ימים אבל אחר כך המצב משתפר עם ההחלמה והשיקום המתבקש.

 

הכנסו לאתר שלנו – https://www.arthrosportmd.com/.