מצבה מסלע טבעי או מצבה מאבן חן – במה לבחור?

מצבה מסלע טבעי היא כמובן הבחירה הראשונה של מרבית אלו שדנים בשאלה איזה מצבה היא המצבה שהם מעוניינים שתהיה לקרובי המשפחה שלהם ועבור עצמם. מדובר על מה שהוא באמת מודל עתיק יומין וכזה שיש בו מידה מסוימת של כבוד לזכרו כל המת. בתוך ים המצבות, הרבה פעמים, בסוף החיים, יש את האלמנט הבסיסי הזה, את המחשבה על כך שכולנו בסוף באנו מהעפר ואל העפר נשוב. הכבוד הדומם של האבן הוא הרבה פעמים בחירה טבעית עבור רבים.

מה גם שאבן היא חומר נהדר. מדובר על חומר שיכול להחזיק מעמד בתנאי מזג אוויר לא נעימים בהיכרח. כך שבאופן טבעי אנחנו יכולים לראות איך האבן היא מה שמאפשר לנו ליצור את החיפוי הטוב ביותר ששומר על הגופה מכל המזיקים שבאופן טבעי נמשכים אל הגוף שאיבד את נשמתו.

 

מה בדבר אבן חן

לאורך השנים האחרונות אנחנו יכולים לראות איך עוד חומרים עושים את דרכם אל בתי העלמין. זאת משום ששני דברים מתרחשים במקביל. מצד אחד, הטכנולוגיה מאפשרת לנו להיעזר בכל אותם חומרים כדי ליצור תמונה אחת עבור כל מצבה ומצבה. מהצד השני, אנחנו יכולים לראות כיצד אותן אבנים נותנות לנו ערך מוסף ומאפשרות לזכור את המת באופן החי ביותר שאפשר.

אבני חן נותנות לנו את האלמנט הנוסף הזה שנותן כמו חיות למי שכבר לא איתנו, מי שכבר לא בין החיים.

 

האם יש בחירה נכונה?

התשובה היא כמובן שלא. מוות והאופן בו זוכרים מוות הוא דבר מאוד פרטי. הבחירה היא לעולם בחירה אינדיווידואלית מאוד. התפקיד שלנו הוא לסייע ולהיות חלק מהדרך כדי לתת מענה שלם וטוב לכל אחד.

 

הכנסו לאתר שלנו לקבלת מידע נוסף – https://matzeva.com/.