מהגן ועד החטיבה- ספרי ילדים שאפשר לקרוא בכל שכבה

אין דבר נפלא יותר מספרים. כל הורה המעוניין להעניק ילדיו את המתנה הגדולה ביותר שיכולה להיות, צריך להעניק להם את אהבת הספרים. החל מגיל מאוד צעיר, כדאי מאוד להתחיל להקריא לילדים סיפורי ילדות קלאסיים. כאשר הילד לומד לקרוא, כדאי להביא לו ספרים המתאימים לעולמו ולגילו, על מנת לחבר אותו לתחום הקריאה ולאפשר לו לאהוב לקרוא ולעשות זאת בכל עת שמזדמן לו. מעבר לעובדה שקריאה היא דבר מהנה מאין כמותו, הלא שהיא גם מעשירה את השפה, את הדמיון ועוד. לקריאה יש ערך וחשיבות ולכן כדאי מאוד לכל אדם, בכל גיל לקרוא ולהעביר את אהבת הקריאה לילדיו.

ספרי ילדים שחובה לקרוא

כמובן שניתן למצוא ספרי קריאה עבור כל גיל, במגוון ובהיצע רחבים ומשמעותיים. אולם, בכל גיל יש כמה ספרים שבהחלט כדאי לקרוא אותם מכיוון שהם מהווים ספרים קלאסיים. כך לדוגמא: עבור פעוטות החל מגיל שנה ניתן לבחור בספרים הפופולאריים ביותר לגילאים האלה המאופיינים עם עיצוב כריכות רכות, הלא הם: איה פלוטו, מעשה בחמישה בלונים, הבית של יעל, תירס חם ועוד. כמובן שיש לבחור בספרים המתאימים לגיל הילד, אשר יעשירו את השפה שלו ויעניקו לו חוויה. בגילאים בוגרים יותר ניתן לקרוא ספרים שלן הסופרות המוכרות ביותר: אסתר שטרייט וורצל, דבורה עומר, סמדר שיר ועוד. אין ספק שכדאי לחשוף את הילדים בכל שכבת גיל לספרים איכותיים, ישנים יותר וחדשים יותר. חשוב לוודא שהעלילה תואמת לגיל.

היכן ניתן למצוא ספרי ילדים שכדאי לקרוא

כאשר מדובר בספרי ילדים שמהוויים קלאסיקות או בספרי ילדים אחרים, הרי שניתן להשיג אותם בספריות העירוניות, בחנויות הספרים המובחרות ביותר וגם דרך חברות הוצאה לאור כמו טקסט רץ הוצאה לאור. כדאי לרכוש ספרים שיהיו בבית מחנויות הספרים כי תמיד טוב שיש ספרים שנשארים בבית. אין דבר טוב יותר מספרים בכל גיל ובכדי להנכיח את אהבת הקריאה בכל בית, בהחלט חשוב שיהיו בו ספרים באופן קבוע. כיום ניתן למצוא בחנויות הספרים מגוון מבצעים על ספרים, כולל כל הקלאסיקות. מבצעים מעין אלה מאפשרים לכל אדם שאוהב לקרוא ולכל אדם שמעוניין להעניק לילדיו חווית קריאה ואהבת קריאה, לרכוש עבורם את הספרים הטובים והמתאימים להם ביותר.