פתרונות לכיבוי אש – מקומות שמומלץ לרכוש אותם

כיום, כמעט בכל בית ישנה מערכת כיבוי אש מסויימת שמטרתה היא כמובן לתת פתרון יעיל ומהיר לכל התרחשות מסוכנת של דליקה בלתי נשלטת או בעיה אחרת של דליפה שעלולה לגרום לבעיות קשות ומסוכנות. גם בעסק ובמפעלים גדולים ובתי משרדים ומגדלים למיניהם חייבת להיות מערכת כיבוי אש במטרה להיות בזמן אמת מוכנים לכל תרחיש.

במרחב ציבורי ובמקומות הקרובים לגנים או משחקיות ילדים וכדומה, אף קיימת חובה להתקין מערכת שתמנע אסון במקרה של שריפה שכן התגוננות מהירה במקומות אלה עלולים להיות קריטיים ובלתי הפיכים. תוכלו למצוא כיום מערכות לגילוי אש וציוד לכיבוי באתר ZBM

סכנות בשריפה שטוב לדעת

כידוע, אש מתפשטת במהירות ביום רגיל ופי כמה וכמה בימי רוח חזקים שמסוגלים לשנות כיוון אש בצורה מהירה ולעשות שמות ונזקים בלתי נתפסים. ההכנות גם למצבים כאלה והגדלת ראש לפני מקרה, תכין את מקום מגורכם או העסק שבו אתם נמצאים למצב בטוח הרבה יותר.

במצב של שריפה ישנה חובה לדווח ישירות לכיבוי האש כדי שזה יגיע כמה שיותר מהר לנטרל כל סכנה ולסיים את הדליקה כמה שיותר מהר. אף פעם לא נרצה לסמוך על עצמינו ועל שלל הכלים שברשותנו במצבים מעין אלו כי כל חשיבה שכילו הנה אני הולך לסיים את הדליקה הזו לבד תגרום רק נזק ומסוכנות לסובבים במקום לכן ההתקשרות המהירה עם כיבוי האש חייבת להעשות בשניה הראשונה לתחילת הסכנה 

פתרונות לכיבוי אש | מקומות שמומלץ לרכוש אותם

ישנם כמה וכמה מקומות שניתן לרכוש או לקבל מהם ערכות לכיבוי אש. במועצות ובעיריות מכירים את המצב ויודעים שכדאי להם לתת עזרה ראשונה לתושביהם וכך להימנע מצרות מיותרות עוד בטרם פרצה שריפה שכן בהמון מקרים התגובה הראשונית מהאזרח שגם קרוב ונמצא סמוך למקרה כזה תביא יתרון גדול ומניעת שריפה שלפעמים יהיה כמעט בלתי אפשרי להשתלט עליה לפני הנזרים שתעשה.

ישנם מקומות שתחנת כיבוי האש הקרובה תוכל לספק לנו כלים ראשוניים לכיבוי שנוכל להשתמש בהם כעזרה ראשונה לפני שלוחמי האש יגיעו. בכל מקרה שלא יהיה, העיקר הוא לעשות דברים מהר כדי למנוע אסון.

המאמר מטעם צבי בן משה