כל מה שרציתם לדעת על תביעות נזקי גוף

המאמר באדיבות עורך דין נזיקין אלי מאור

נזקי גוף עלולים להיגרם מגורמים שונים. זה יכול להיות תאונת עבודה, תאונת דרכים, מפגע בדרך וכיוצא באלו. במידה ואדם נפגע ונוצר נזק גופני, עליו לפועל על מנת לשקם את עצמו, לרפא את גופו ואת החיים שלו. יש מקרים רבים בהם נזקי גוף הינם ברי חלוף. באמצעות טיפולים נאותים, אביזרים משלימים ותרופות, הנזק חולף והאדם חוזר לאיתנו. אך יש גם מקרים עצובים בהם נזקי גוף יוצרים מציאות חדשה שאינה ניתנת לריפוי מלא. בכל המקרים הללו חשוב לדעת כי הניזוק יכול לתבוע בגין נזקי גוף, ולקבל פיצוי כספי יסייע לו בתהליך השיקום.

מה צריך לדעת על תביעות נזקי גוף?

  • לא תמיד קל להוכיח מי אשם בנזקי הגוף שנוצרו. בכל מקרה צריך לבדוק בעין מקצועית ובצורה יסודית מאוד את המקרה, זאת כדי להוכיח בצורה רשמית את האשמה ואת הגוף מולו נכון להגיש את התביעה. זה יכול להיות המוסד לביטוח לאומי, חברת הביטוח, מעסיק, רשות עירונית ועוד.
  • גם אם הנזק הינו זמני, יכול הניזוק לקבל פיצויים משמעותיים בגין הפגיעה. במיוחד אם הנזק הגופני מונע ממנו את היכולת לעבוד, ולו למשך תקופה מסוימת. גם אם הנזק לא מונע לגמרי יכולת עבודה, אבל כן מפחית את כושר ההשתכרות, יהיה נכון להגיש תביעה על מנת לכסות את הירידה בהכנסות.
  • תביעה צריכה להיות מוגשת באופן מקצועי ונכון על מנת שהיא תפעל את פעולתה ותביא בסופו של דבר לפיצויים מקסימליים. חשוב לציין כי עורך דין מומחה בתחום של תביעות נזקי גוף הוא הישות המתאימה שתוכל ללוות אתכם בהוכחת הנזק ובמיצוי הזכויות שאתם יכולים לקבל מכל גוף רלוונטי שהוא. כל זאת כדי שתוכלו לשקם את עתידכם.