דגשים לבחירת הליכונים למבוגרים

כאשר בוחרים הליכונים למבוגרים חייבת להיות התאמה מקסימלית וגם חשיבה לטווח הרחוק. עם הזמן היציבות שלהם אינה משתפרת אלא ההפך, הרבה יותר קשה להם ללכת והם הרבה פחות איתנים.

זו הסיבה שיש לרכוש עבורם את ההליכון האופטימלי שמצד אחד יסייע להם ללכת אך במקביל יגן עליהם כדי שלא יפלו עקב השימוש בו.

בחירת הליכונים 

הבחירה הנכונה היא בעצה אחת עם הרופא, הפיזיותרפיסט או אדם אחר מהצוות הרפואי המכיר מצד אחד את כל סוגי ההליכונים ומצד שני מכיר את האדם המבוגר ואת אופן ההתנהלות שלו והמסוגלות הפיזית שלו. לכן הוא ימליץ להעדיף הליכון זה או אחר שבזכותו האדם המבוגר ישמור  על שיווי המשקל ותינתן תשומת לב מרבית לנושא האיזון שלו בעת הישיבה, ההליכה והעמידה.

אם אדם זה מסוגל להרים את ההליכון במהלך הליכה לאור משקלו, דבר שיגרום לו להפעיל את ידיו ואת רגליו, אפשר לבחור עבורו באופציה זו, או באחת הוורסיות שלו הכוללת כיסא ישיבה או סלסלה לקניות, או לחלופין להניח בה בקבוק שתיה ופריטים חשובים נוספים.

הליכונים על גלגלים 

קיימים הליכונים למבוגרים בעלי שני גלגלים, שלושה או ארבעה וזאת ליציבות רבה יותר. האדם מניע את הרולטור קדימה והוא נע בעקבותיו צעד אחר צעד. כדי שההליכון לא יתקדם מהר מדי ואז האדם עלול ליפול, קיים נעצור יד ובכל רגע של חוסר יציבות יש להשתמש בו וכך לעצור את ההליכון ובדרך זו למנוע את הנפילה.

בחלק מהרולטורים קיימת משענת גב לנוחות מקסימלית ובדגם אחר האדם יושב על הכיסא ויש לו אפשרות לנוע קדימה, תוך שימוש ברולטור ברך ברגל אחת.

מומלץ לראות את כל האופציות טרם קבלת ההחלטה על ההליכון.