זכאות לקנאביס רפואי

קנאביס הוא צמח שנמצא בשימוש במשך אלפי שנים על ידי תרבויות רבות ברחבי העולם. זה הראה כמה השפעות חיוביות על מצבים בריאותיים רבים, כגון הפחתת כאב ושיפור השינה. ארצות הברית היא אחת המדינות הבודדות שבהן השימוש בקנאביס עדיין בלתי חוקי לפי החוק הפדרלי.

קנאביס רפואי חוקי לחולים הסובלים מכאבים כרוניים וכן לסובלים מ-HIV/איידס. הוא שימש לטיפול במחלות ומצבים שונים כמו סרטן, אפילפסיה, דלקת פרקים ועוד רבים.

מאמר זה נועד לספק לך את כל המידע שאתה צריך לדעת על קנאביס רפואי בישראל וכיצד הוא יכול לעזור לך. זה גם נותן סקירה כללית של מהו קנאביס רפואי, ההיסטוריה שלו והיתרונות שלו. זה גם יכסה חלק מהדרישות שיש לעמוד בהן כדי לקבל זכאות לקנאביס רפואי בישראל.

מה חשוב לדעת על זכאות לצריכת קנאביס בישראל?

קנאביס הוא סם עם היסטוריה ארוכה של שימוש. בשנים האחרונות השימוש הרפואי בקנאביס עבר לגליזציה רבה בישראל.

בעוד שתחום הקנאביס הרפואי בישראל עשה צעדים משמעותיים בשנים האחרונות – הקלה על כאבים קשים ומצבים כרוניים בעלי אופי פיזי ופסיכולוגי כאחד – המלחמה המתמשכת בסוריה עוררה קריאה ללגליזציה של קנאביס רפואי על ידי פוליטיקאים.

הלגליזציה של קנאביס רפואי בישראל היא הזדמנות מצוינת עבור כל מי שצורך באופן חוקי את הסם, ללמוד על סוגי הקנאביס השונים ומה הם יכולים לעשות למטופלים.

המצב כיום בישראל הוא שמותר להשתמש בקנאביס למטרות רפואיות. עם זאת, זה יכול להשתנות בעתיד. משרד הבריאות הישראלי פרסם לאחרונה מסמך מדיניות המתאר את מעמדו החוקי של הקנאביס והשימוש בו ברפואה.

ממשלת ישראל החליטה להכשיר קנאביס רפואי לחולים הסובלים ממחלות שונות. על מנת שתוכל להשתמש בקנאביס רפואי, עליך להיות חולה רשום בהמלצת רופא ולשאת עמך רישיון לקנאביס רפואי. חשוב לציין ולהדגיש, כי חל איסור למכור קנאביס בשוק השחור, מכיוון שהוא אינו חוקי לפי החוק הישראלי.