רכב חשמלי – למה זה לא עובד בארץ

כמות הרכבים שנמצאת נכון להיום על כבישי ישראל היא מאוד גדולה והכמות של הכבישים והחניות היא כזו שאר אינה מצליחה לעמוד בקצב הגידול של מספר הרכבים ואכן יש עם כל זה בעיה מאוד גדולה. בעיה אחת נוספת היא הגדילה בכמות הזיהום אשר נפלא אל האוויר שכולנו נושמים בשל השימוש המוגבר גם כן בדלק עבור כל נסיעה, וכאן המעבר אל רכבים היברידיים וחשמליים של חברת טסלה למשל אמור היה להביא את הבשורה. בפועל, הרכבים החשמליים אשר הגיעו עם בטר פלייס ככל הנראה היו כאלה שהגיעו אל מדינה שעדיין לא מוכנה לעבור לזה השלב.

פחות עמדות של טעינה

רכב שהוא חשמלי הוא רכב שמצריך עמדות של טעינה. אבל, רכב חשמלי שעבורו עמדת הטעינה היא כזו שגם לא נמצאת בפריסה גבוהה בכל רחבי הארץ וגם כזו שאינה יכולה לספק טעינה מהירה הוא לא רכב פרקטי במיוחד. כל נהג של רכב רוצה לדעת כי הרכב שאיתו הוא נוהג הוא כזה שיוכל להעביר אותו ללא תקלות ועיכובים יוצאי דופן עד להגעה אל היעד, ורכב חשמלי לחלוטין היה כזה אשר הושק בפועל כאשר עדיין לא הייתה עבורו את התשתית הנכונה, קראו בלינק זה מידע נוסף. תשתית נכונה היא כזו שאר מצריכה את הסיוע והתמיכה של המדינה, ודבר כזה הרבה יותר בולט לעין נכון להיום, מכל מה שהיה בניסיון הראשון של הכנסת רכבים חשמליים בפעם הקודמת אשר הייתה ידועה בכישלון הנחרץ שלה.

עניין של שינוי תודעה

הדימוי אשר נוצר לרכבים החשמליים הוא כזה של רכב שהוא לא לגמרי, אלא כמעט. אומנם כביכול מדובר בהבטחה מאוד גדולה, אבל בסופו של דבר ההבטחה התנפצה לה לאור עמדות של טעינה שנותרו להן כמו עיר רפאים ללא כל אדם שנמצא או משתמש בהן. הכניסה של רכב חשמלי היא כזו שאר הייתה צריכה להתבצע בצורה הדרגתית, וכעת, כאשר רואים את הכניסה של הרכבים ההיברידיים אשר בהם יש את השילוב של רכב חשמלי לצד רכב שמתודלק, מבינים כי מדובר בסיפור שאכן מצליח, והוא רק כזה שהיה צריך שלב של מעבר. הצעד הבא הוא עם הגעה של רכב חשמלי לחלוטין, עד להפחתה מלאה של רכב שעבורו נדרש דלק באופן מוחלט.