ייבוש מבנים או מה עושים במקרה של הצפה

אין ספק שאחד המקרים הכי פחות נעימים שאנחנו יכולים לעבור, בין אם זה במבנה מגורים ובין אם זה בעסק, זה כשאנחנו מוצאים את עצמנו מתמודדים עם הצפה. מדובר על מקרים שלא אמורים לקרות לעיתים תכופות מן הסתם, אך לצערנו הם מתרחשים מעת לעת מסיבות שונות ועלינו לדעת כיצד להתמודד איתם.

מקרים של הצפה יכולים להתרחש בכמה סיטואציות. למשל, אם צנרת המים מתפוצצת בחלק הפנימי של המבנה, אם המבנה איננו אטום מספיק ונכנסים מים מבחוץ, אם אנחנו נמצאים בעיצומה של סערה קשה עם ימים גשומים, מה שעלול להוביל להצפה מגורם חיצוני וכן מסיבות אחרות.

הדרך להתמודד עם הצפה היא מאוד ברורה. צריך להדגיש, בשביל לעשות את זה בצורה חכמה יש לפנות אל גורמי מקצוע של עבודה בגובה שידעו לטפל בבעיה באמצעות הידע והכלים שעומדים לרשותם. אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של גורמים שמחזיקים ברשותם את כל האמצעים הנדרשים לכך, וכן יש להם את הידע והניסיון הדרוש.

בשלב הראשון, יש לנתק את מערכת החשמל על מנת שלא נתחשמל. אומנם סביר להניח שהמערכת לא תעבוד אך עדיין עלינו לנתק אותה מהמבנה עד שנשלים את כל התהליך.

בשלב השני אנחנו צריכים להוציא את החפצים החוצה, מה שניתן. זאת על מנת שנוכל לעבור לשלב הבא של שאיבת המים החוצה. רצוי להוציא את כל מה שאפשר כמה שיותר מוקדם, גם בשביל שלא ייהרס וגם בשביל שלא יפריע בתהליך.

בשלב הבא, יש להתמודד עם הלחות והעובש שנוצר במקום, יש לנקות אותו היטב ולדאוג שהוא יתייבש לפני שאנחנו ממשיכים בתהליך. לאחר מכן, אנחנו יכולים לשלב של בקרת נזקים, תיקונים, איטום קירות בגובה, תיקון הצנרת אם יש צורך ואז אנחנו יכולים להחזיר את החפצים למקום.

צריך לציין, אם מדובר בהצפה שנוצרת כתוצאה מסערות, גשמים או דברים אחרים שאמורים לחזור מדי תקופה, אז מוטב שאנחנו נטפל במבנה באמצעות חברות עבודות גובה, מאחר וסביר להניח שאנחנו נמצא את עצמנו מתמודדים שוב ושוב עם אותה בעיה, וזה יכול להשפיע על איכות חיינו ועל ערך המבנה.