האם מחייב לשים קסדה בעת רכיבה על קורקינט חשמלי?

לפני מספר שנים החליטה המדינה, שבשימוש בכלי רכיבה מסוימים, יש חובה להרכיב קסדה. כך למשל, כשאנחנו רוכבים על אופניים חשמליים. הסיבה לכך היא מאוד פשוטה, הקסדה אמורה להגן על הראש ולמנוע פגיעות שעלולות לגרום לנזק ולעיתים אפילו נזק בלתי הפיך. 

מה החוק אומר בנוגע לחבישת קסדה?

על פי החוק היום, בעת רכיבה על אופניים חובה להרכיב קסדה, לעומת זאת במקרה של קורקינט החוק מחייב שימוש בקסדה אך ורק במקרה של נסיעה מחוץ לעיר. אך מאחר ואנחנו יודעים שמדובר בכלי, אומנם פשוט ונוח לשימוש, כלי קל שהמהירות בו איננה עולה על 25 קמ"ש, יהיה נכון לחייב ילדים להשתמש בקסדה גם כשהם רוכבים בתוך העיר. 

כפי שנוכל לראות מיד  יש לכך מספר סיבות, לפני כן חשוב להדגיש, הקסדה לבדה לא יכולה להגן עלינו, כלומר, אם אנחנו רוצים באמת להגן על עצמנו מפני פגיעות כאלה ואחרות, אזי שאנחנו חייבים להשתמש בכל אמצעי הבטיחות האפשריים, קרי, אנחנו חייבים לשים מגינים על הידיים ועל הרגליים, אנחנו חייבים לרכב בזהירות, להשתמש בפנסים, פעמונים וכל דבר שיכול למנוע מאיתנו לעשות תאונות וכן יכול למנוע מאיתנו לפגוע באנשים אחרים, הולכי רגל או אנשים שרוכבים בעצמם על קורקינט בין אם מדובר בקורקינט חשמלי או קורקינט ממונע בנזין

מדוע נכון להשתמש בקסדה? 

ראשית, אנחנו אף פעם לא יכולים לדעת מה יקרה לנו בזמן הרכיבה. מספיק שנתקע במישהו, משהו, מספיק שניפול מהקורקינט בצורה קשה, ואנחנו עלולים לספוג מכה רצינית. 

שנית, מכה בראש זה לא מכה רגילה, זה יכול לגרום לנזק משמעותי, בין אם זה למוח ובין אם זה לאזורים אחרים בראש. אם אנחנו מרכיבים קסדה, אז מן הסתם, אנחנו מצמצמים באופן ניכר את האפשרות שאנחנו נתמודד עם מצבים ונזקים בלתי הפיכים. 

שלישית, אחת הסכנות בקורקינט נובעת לא דווקא מהרכיבה שלנו כמו מנהגים או גורמים אחרים, לכן, אנחנו צריכים להישמר בזמן הרכיבה. כאמור, שימוש בקסדה זו אחת הדרכים לכך. 

חשוב מאוד להשתמש בקסדה שמתאימה לראשונה בצורה מדויקת, מאפשרת לנו להניע אותו בצורה נוחה, וכמובן רצוי שהיא תהיה מרופדת היטב.