פינות אוכל – מה עדיף? עגולה או מלבנית

שולחן פינת האוכל הוא יותר מסתם מקום לאכול בו הוא הפך למרכז החברתי של הבית. החל באירוח ליל ערב ראש השנה וכלה בדיונים בהם נדונים נושאים חשובים.

שולחן האוכל עשוי להיות הרהיט המרכזי ביותר בבית

 יתרונות שולחן אוכל עגול הם רבים במיוחד.  הפקת המרב משולחן האוכל שלך מתחילה בבחירת הגודל והצורה המתאימים ביותר לפינת האוכל בבית.

 עבור רבים העיצוב המלבני המסורתי הוא כמעט בחירה אוטומטית כשמחפשים פינות אוכל מעוצבות כמו כאן בעיקר מכיוון שכל כך הרבה אנשים גדלו במשקי בית עם צורה מסוימת זו של שולחן פינת אוכל וזה לכאורה מתאים לחדר מרובע או מלבני.

אבל ויש אבל גדול!

 עם זאת, ישנה צורה נוספת שעליכם לקחת בחשבון כשאתם רוכשים שולחן אוכל חדש לבית מגוריכם.

 שולחן אוכל עגול מציע יתרונות רבים העשויים להתאים בדיוק לצרכים הספציפיים שלכם ושל משפחתכם. להלן רק חלק מהיתרונות ששולחן עגול עשוי להביא לביתכם. 

  1. זרימה וחלל טובים יותר מכיוון שאין פינות בשולחן עגול, זה יוצר יותר מקום כך שאנשים יוכלו להסתובב ולהגיע למושב שלהם. שולחן עגול מתאים מאוד לחדרי אוכל בסגנון פורמלי כמו גם בסגנון מודרני, שם פינת האוכל נמצאת בצד החדר הגדול יותר. הזרימה המשופרת חשובה מאוד מכיוון שאתם יושבים לשולחן אתם לא רק זקוקים למרחב להצבת הארוחות, שיעורי הבית, המשחקים או החומרים של העבודה לעיתים, אלא גם את המרחב סביב השולחן כדי לנוע בנוחות ולמצוא את המיקום בו הם רוצים לשבת.
  2.  לעתים קרובות מדי אנשים רוכשים שולחנות פינת אוכל מלבניים לחדרים מלבניים ומגלים כי אין מספיק מקום לאנשים למצוא בנוחות מקום לשבת בהם, ראו דוגמא בלינק. שולחן אוכל עגול מאפשר שימוש טוב יותר בחלל באזור קטן יותר כך שיש פחות צפיפות כשמנסים לשבת. 
  3. בנוסף, מתקיימת אינטראקציה אישית טובה יותר. בעיה גדולה עם שולחן מלבני היא ששיחה בצד אחד עשויה להשאיר את אלה שבקצה השני. זה יכול להיות לא נוח לנסות ולהיכנס לשיחה כשאתה יושב באותו צד של מישהו במורד השורה. קשה לך לראות אותם ולתפוס את תשומת ליבם זה די קשה בלי להיות מביכים. עם זאת, שולחן עגול אומר שכולם פונים למרכז כך שלעולם לא ישאר בן משפחה או אורח מחוץ לשיחה. קל מאוד לתפוס את תשומת ליבו של מישהו והרבה יותר טוב לכולם בשולחן הסעודה כאשר כולם משתתפים בדיון.
  4.  ישנה גם תחושה של פתיחות שמעודדת אותך למעשה לשוחח עם אחרים ועושה חוויה נעימה בהרבה. כמובן, יש לך פחות סבירות במהלך הארוחה לפספס את המנה האהובה עליך, כיוון שאתה פשוט יכול לפנות לקבל אותה.