תכנון גינות קטנות, נוחות ותחזוקה פשוטה

חלמתם על גינה בכניסה לבית? גינה מעוצבת בחצר? אולי מרפסת פורחת? יש אנשים רבים שהצמחים והטבע מזמינים אותם בחום. אך לא תמיד הם נענים להזמנה. שכן הם חוששים ונרתעים. הם אולי חוששים כי מדובר בהוצאה גדולה, ואולי הגינה תדרוש מהם עמל רב וטיפול יומיומי.

אבל במציאות זה לגמרי לא כך. כי אם גם לכם הצמחים קורצים ואתם מרגישים שאתם אוהבים את התחום – תוכלו לתכנן לעצמכם עיצוב גינה קטנה שיהיה נוח, גינה אשר אינה מצריכה פעולות טיפוח מורכבות או עבודה מקצועית ברמה קבועה.

כיצד מתכננים גינה קטנה ונוחה לתחזוקה?

  • כדאי להבין כי הגודל של הגינה לא תמיד משליך על היקף העבודה שתידרש. ולכן בעת תכנון הגינה יש להבין מה כן משפיע על העבודה ועל ההשקעה שלכם. כדי לעשות את זה טוב מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום של תכנון גינות נוי. הללו יוכלו להדריך ולכוון אתכם לקבלת החלטות נכונה.
  • יש לשים לב לכך שלכל לקוח יש דרישות וציפיות אחרות מהגינה שלו. כלומר, לכל אחד יש רצון אחר ורשימה שונה של העדפות. האחד מעוניין ליהנות מגינה נאה ופורחת, השני רוצה דשא טבעי בכל מחיר. ואחרים מעוניינים דווקא בפינת ישיבה בצל עצי פרי… כדי שתוכלו לקבל את הייעוץ המקצועי המותאם לכם אישית, עליכם להגדיר היטב לפני הכול מה בדיוק אתם רוצים. גינות פור יו ממליצים שתשאלו את עצמכם שאלו כמו: האם אתם חפצים בגינה נוחה וקלה לתחזוקה? או שמא אתם אוהבים צמח מסוים אשר לא תוותרו עליו על אף שהוא מפונק ודורש טיפול מיוחד.
  • בעת תכנון הגינה חשוב לקחת בחשבון את עניין העלויות. ויש לחלק את הסעיף הזה לשני חלקים. החלק הראשון הוא ההשקעה הראשונית. הסעיף השני הוא עלויות תחזוקה. יש אנשים אשר ישכילו להבין כי כדאי להשקיע יותר בשלב ההתחלה, כדי ליהנות מגינה נאה ומלבלבת בלי השקעה קבועה והוצאות נלוות בגין העניין. וזה אומר שאמנם המחיר ההתחלתי של תכנון הגינה יקר יותר, אבל בהמשך אפשר יהיה לתחזק אותו באופן עצמי ובלי הוצאות רבות סביב טיפוח והשקעה בגינה.