השתלת שיניים ללא השתלת עצם בלסת – זה אפשרי!

אנשים רבים נאלצים לעבור השתלת שיניים, בעקבות טראומה, תאונה או נפילה. כל אחד עלול למצוא את עצמו במצב שבו חסרה לו שן אחת או אפילו יותר, דבר שללא ספק עלול להשפיע על הביטחון העצמי, יעילות הלעיסה, צורת הדיבור וכדומה. היום כבר אין שום סיבה לסבול משיניים חסרות או אפילו להשתמש בשיניים תותבות, היות וניתן לבצע תהליך של השתלת שיניים ללא השתלת עצם בלסת. אם בעבר היה מדובר על הליכים ארוכים ומסורבלים, שדרשו לא פעם השתלות עצם בתור הליך מקדים, הרי שהיום ניתן לוותר על כל התענוג. הטכנולוגיה רק הולכת ומשתכללת, דבר שללא ספק יכול לסייע לכל אחד לשקם את בריאות הפה שלו. חשוב לזכור כי שן חסרה לא מפריעה רק למראה האסתטי של החיוך, אלא עלולה לגרום לבעיות קשות יותר, הקשורות לעיכול לקוי כתוצאה מלעיסה לא יעילה של המזון, שינויים במבנה הפנים וכדומה.

 

השתלת שיניים ללא השתלת עצם בלסת – טיפול חדשני שכדאי להכיר!

הסיבות להשתלת שיניים יכולות להיות רבות ומגוונות, החל מהזנחה של שנים שגרמה לריקבון, שברים בשיניים, נפילה או טראומה שגרה לחוסר בשיניים. הפתרון היעיל והפשוט ביותר למצב, הוא השתלת שיניים שיחליפו את השיניים החסרות. שיניים אלו יהיו זהות לשיניים הטבעיות שלכם, הם לא יצריכו טיפול או תחזוקה מיוחדים ולאחר ההשתלה תשכחו לחלוטין מהנוכחות שלהם בפה. כמובן שלפני שמתחילים את הטיפול יש צורך להגיע לבדיקת התאמה, היות ולא כולם מתאימים לתהליך של השתלת שיניים. חלק מהאנשים יצטרכו לבצע השתלת עצם לצורך קליטת השתלים, דבר שמצריך המתנה של כ- 7 חודשים עד לקליטת העצם. אך היום ניתן למצוא שתלים קצרים יותר, אשר מאפשרים לבצע השתלה גם עבור אנשים שחסרה להם עצם. שתלים אלו מתפקדים בדיוק כמו השתלים הרגילים, אך הם חוסכים למטופל התעסקות מיותרת, הליכים רפואיים יקרים וכמובן זמן המתנה ארוך.

לסיכום, היום כמעט כל אחד יכול ליהנות מהשתלת שיניים, היות והשתלים החדשים יכולים להתאים גם עבור אנשים שחסרה להם עצם בלסת. השתלת שיניים ללא השתלת עצם בלסת נחשבת לאופציה מועדפת עבור רוב המטופלים.