מועדון צרכנות – חובה בכל עסק

כשנגשים לפתוח עסק אחרי ששילמנו את מיטב כספינו על מקום ושטח אכסון וצוות עובדים ופרסום ומוצרים בשווי מאות אלפי שקלים ויותר ושלטים ושיפוצים בלתי נגמרים, נרצה שכשהלקוחות יגיעו אלינו ויקבלו שירות, ירצו לחזור שוב ולבצע קניה.

מועדון צרכנות כבסיס לעסק

כל עסק בנוי ממלא רעיונות כדי לשמר את ה"בייס" הייחודי של הלקוחות שמגיעים אליו כדי לבצע קניה. נרצה שאלה יחזרו שוב ושוב ולא ילכו לרעות בשדות זרים ולשם כל קים המושג "מועדון צרכנות" וכיום זה כמעט חובה בכל עסק שנפתח. בדקו מועדוני צרכנות Style.

חובה בכל עסק – מועדון לקוחות

אם יגיע אלינו לקוח, אחד הדרכים לגרום לו להישאר ולבוא שוב ושוב יהיה נעוץ בעובדה שקיבל שירות אדיב ומסור אך מעבר לכך גם טכניקה לא תזיק.

למשל הגיע צרכן ועשה קניה יפה וניגש לקופה, שם נרצה לדעת מי הוא ומהיכן ולהכירו היטב מבחינת צרכיו הייחודיים ומוצריו המועדפים, וניקח ממנו אם ברצונו מספר טלפון במקרה הישן וכרטיס מועדון לקוחות \  צרכנות המקרה החדש והמתקדם

כרטיס מועדון צרכנות מהו

מבצעים רבים שיוצאים החוצה מגיעים לקהל בדרכים מגוונות בשלטים והודעות ישירות לסמרטפונים או למיילים וכיוצא בזה. כאשר ניתן לאדם כרטיס מועדון שאם ישתמש בו בעת קנייתו אצלנו תינתן לו הנחה משמעותי על שלל מוצרים הרי שכבר "קנינו" לקוח חזק לעסק שלנו ובעזרת כרטיס זה נמשוך אותו עם מבצעים המיוחדים רק לו.

הלקוח יבין שאם ללכת לסופר לדוגמה עם כרטיס מועדון יתן לו הנחה גדולה ומשמעותית הרי שזו בדיוק הפעולה שתשאיר אותו אצלינו ותגרום לנו לראות צפי מסויים בהכנסות ובפעילות העסק הנגזר משלל לקוחות כאלה המחזיקים ברשותם כרטיס כזה ועושים בו שימוש רב יותר לעומת מצב שלא היה ברשותם כרטיס מועדון צרכנות.

רווח לתווך ארוך

אם כן לא רק ששיפרנו את הכנסותינו מפעולה כזו אלא הגדלנו מבחינה פרסומית את הדיבור על ההנחה המשמעותית שמקבלים מי שמבצע רכישה או קבלה של כרטיס מסוג זה.

רווח נוסף הוא עתיד העסק שכביכול "מנוהל" על ידי לקוחות קבועים שנהנים לחזור ומותיר לנו רוגע כלכלי לפחות מהם.